PC Format, opinie, wasze odczucia. Zabrakło im tematów?

Fakt PCF schodzi na psy. Czytam go od czasu tej jego rewolucji i jak zawsze sobie spędzałem miły wieczór go czytając, to tak teraz tylko pobieżnie przelecę. Na płytach też mało. Może dlatego, że mam porównanie do PCWK (ale on też planuje się zrewolunicjować, mam nadzieję, że na dobre). NEXT natomiast mnie zniechęcił jednym numerem, może to był spadek formy, ale jego redaktorzy pisać nie potrafią. Natomiast coraz więcej hardware i software pojawia się w CDA, co mnie cieszy.

Co do nowinekto przecież istnieje też:

benchmark.pl

pclab.pl

frazpc.pl

itp.

W tym roku kupiłem 4 Numery Next, od 1-4, ale tendencja spadkowa była lekko. W zestawieniach ciągle te same procesory, gdzie zmieniają się tylko ich ceny i czasem źle podadzą wykres wydajności :stuck_out_tongue:

Trochę mi brakuje tam rozmów z przedstawicielami X-firm od sprzętu na temat ich technologii i zamiarów na przyszłość, tzn. są te rozmowy ale za mało.

Jak w każdym numerze są na pierwszych powiedzmy 30 stron ciekawe “informacje” ale tylko takie pobieżne notki na ich temat często nie uzupełnione o konkrety i brak jednoznacznych odpowiedzi na wręcz podstawowe pytania. Do tego dość często są testy urządzeń, które ostatecznie zdobywają noty równe: 41 punktów na 100 :expressionless: po co to?

IMO strony poświęcone zaprezentowaniu programów z płyty powinny być poświęcone testom/recenzją/informacją/ciekawostką/wywiadą/itp. a same opisy programów powinny znajdować się na samej płycie.

Mi osobiście najbardziej pasuje NEXT!Jest tam więcej ciekawych tematów i porad! :smiley:

Inne już dawno zeszły.

KŚ to już dno den.

Jak po raz enty czyta sie porady w stylu podstaw formatowania tekstu w Wordzie to flakami wywraca

kś jest dla początkujących a next dla średnio-zaawansowanych! przy wyborze czasopisma proponuje sprawdzić dla kogo jest przeznaczone :stuck_out_tongue: a nie narzekać na niski poziom porad :x

KŚ brakuje słów :x . Ogólnie w polsce nie ma dobrych czasopism komputerowych. Każda ma jakieś błędy.

Ciekaw jestem, czy PCFormat z Danii ma taki sam poziom, bo jak byłem w to lato to widziałem na półce.

Nie ma to jak stropny internetowe, wszystko na bieżąco tak jak i programy.

dobreprogramy.pl

purepc

egielda

pclab

programosy

komputery.wp.pl

I wszystko wiemy i mamy co chcemy, i nie trzeba płacić, prócz za internet… I o wiele szybciej się dowiemy.

I mamy kolejny numer, jak w tamtym roku dali masę marnych gier freeware.

sidh-mor , w PCF?

julek94 , a co jest dla zaawansowanych?

teoretycznie next a innych nie znam bo rzadko cokolwiek innego kupuje!

ps. w kś trafiłem na poradę "jak zmienić nazwę folderu #-o "

Tak.

Ja zwracam uwagę na wysokie ceny tych pism.

Np. MOTOR kosztuje 1,8 pln [choć bez płyty] a pisma o kompach są dużo droższe.

Ja bym kupił pismo za 2 pln bez płyty bo programy mam w necie ale takiego nie ma

Pisma komputerowe i tak staniały, niektóre kosztowały koło 20 zeta :stuck_out_tongue:

I nie które nadal kosztują 16zł…

20 pln to powinna książka kosztować

Ale tyle kosztowały pisemka z płytą CD, teraz znacznie taniej kupisz to samo z płytą DVD za około 15, 16 zł.

rad @ interia.pl , ćwiczenia praktyczne od helionu tyle kosztują… tyle, że wiedza w nich zawarta godna jest “gazetki”