PC Format, opinie, wasze odczucia. Zabrakło im tematów?

Cześć, już dawno chciałem założyć taki temat, nie założę go na forum PC Format, bo pewnie każdy tam napiszę, tak, tak jest dobry, trzyma poziom opłaca się kupić.

I chciałbym się dowiedzieć co wy sądzicie na jego temat, i zasięgnąć waszej opinii.

PC Format, kupuję już od 3 lat, co miesiąc, nawet jak już były takie artykułu, lub programy w tym miesięczniku. Programy się ciągle powtarzają.

Ale sprawdzam na stronie zawsze przed kupnem co tam w nim jest. I zauważyłem, że programy, artykuły, routery- były, drukarki- były, temat numeru- było to już wiele razy, nawet jako nie temat numeru, ale jako poboczny, i jedna nowość w artykule, o pamięciach DDR3.

Teraz pytanie czy kupować czy nie? I płacić, za to co już było wcześniej, waham się. A to co jest to jest w necie pod dostatkiem. Co wy o tym sądzicie? Zastanawiam się, czy darować sobie ten PC Format, artykuły są w necie o wiele lepsze, newsy tez na bieżąco, testy też są, programy uuu… pod dostatkiem, testy sprzętów są na stronach. A np. jaką drukarkę można wybrać, kupić, to na forum mogą doradzić.

Ja go wczoraj kupiłem i podoba mi się artykuł np. o wielkiej aktualizacji. Ja kupuję od roku i też widzę, że często się powtarzają. Ale programy często są w już nowszej wersji. Ja kupuje Pc Format i NEXT.

zauważ że sprzęt również się zmienia, wychodzą nowsze modele drukarek kart graficznych ruterów itp… i w sumie dobrze jest wiedzieć co można dobrego kupić aktualnie na rynku, podobnie z softem, programiści nie próżnują i wydają coraz to nowsze wersje swoich programów, i łatwo zauważyć że nowsza wersja jakiegoś progsu, nie zawsze jest lepsza niż starsza…

PC Format to chyba jedyna gazeta którą kupuje w kiosku, zamiast ściągać z sieci… :lol:

Tak naprawdę, takie artykuły, testy można znaleźć na internecie…

ja polecam next cena nie wiele większa i 8 Gb programów

A czego wam brakuje w PC Format? Jeśli wam czegoś czegoś brakuje, napiszcie czego?

wg mnie jest ok:) ale sie bym bardzo ucieszyl gdyby dali test mp4 :slight_smile:

No ale taki czytelnik jak ja, od 3 lat, zauważyłem, że artykuły często się powtarzają, np. tedy programów, drukarek (rozumiem nowe modele, to można), ale programy w kółko to samo.Testy, aparaty, były parę razy, monitory, też, co roku jest jak złożyć komputer, i jakie części kupić. Co roku a nawet parę razy w roku optymalizacja, czyszczenie rejestru, komputera. Wymiana chłodzenia. Temat numeru, co zrobić by filmy działały, jak wykryć i naprawić samemu usterkę, co roku to samo.

Tak więc jest wszystko, ale powtarza się, a jest wiele ciekawych rzeczy, jedyne co się zmienia w tej gazecie, to dział technologii aktualności, bo to zawsze coś się dzieje. Żadnych testów, porządnych obszernych. Raz pamiętam był procesorów, płyt głównych, tylko opis, grafika, prawie wcale nie ma.

mogło być trochę więcej o systemach linux, kupuje też next jest o wiele lepszy.

A ja poczekam na PCF Linux :smiley:

Według mnie to najlepsza gazeta potem KŚ i NEXT

Generalnie wolę NEXT, bardzo dużo do poczytania, dużo programów… I mała cena…

Ja czytałem Pc Format lecz już przestałem. Dla mnie wszystko co mnie interesuje jest w sieci. Można poczytać o wszystkim co potrzebujemy. Kupowanie tej gazety nie jest za bardzo opłacalne. Wiele rzeczy, które czytałem były dla mnie normalnością i nie dużo z nich wynosiłem iż już to wiedziałem (jak nie to sieć) więc nie będę wyrzucał 6zł.

Kupuję pisma komputerowe.Głównie dla pełnych wersji programów antywirusowych :lol: Dzięki temu przetestowałem kilka i stąd moje przekonanie,że wszystkie antywiry są jednakowe i trzeba wybrać najmniej upierdliwy.

W tych pismach piszą o rzeczach,o których najczęściej wiem,albo średnio mnie to interesuje.Za mało piszą o obsłudze programów ,które zamieszczają.Ja np nie umiem postawić systemu.A na podstawie wiedzy zdobytej z pism komputerowych ,ni mam odwagi.Za mało szczegółów jak dla mnie.Po prostu ,po lekturze takich pism chciałbym umieć rozwiązywać większość moich problemów samodzielnie.Tymczasem jest tak,że wiele rzeczy dowiaduje sie np z forów dyskusyjnych,czytając o cudzych problemach.Lub prosząc o rozwiązanie własnego.

destroy , ma rację. ale w Next jest naprawdę wiele artykułów…

Szajs dobrze, że nie kupiłem. Obejrzałem w sklepie tak po chichu, i nie opłacało się, a programy, freeware, które można ściągnąć z neta. Jak dla mnie to PC Format, dla kogoś kto tak długo go kupował, to dno już. Powtarzają i tyle. A programy… ehh… parę może jest ciekawych ale co to za problem ściągnąć parę mega… Ja już go nie będą kupował. Szkoda kasy.

A czy nie zauważyłeś tego ze jeżeli program jest niby powtarzany to masz do dyspozycji jego nowszą wersję ??

Zauważyłem.

Zauważyłem również, że artykuły są powtarzane tylko nowe programy są w nich podawane i sprzęt.

Głównie rzuciło mi się w oczy i zapamiętałem, ten artykuł o dzieleniu dysku na partycję, było to też już sporo razy, raz tak każą dzielić raz tak. Dużo by tego wymieniać i uwierzcie, że tak piszą raz tak, raz tak. Już sami nie wiedzą o czym i jak.

Osobiście wolę miesięcznik “Next” jednak siłą rzeczy PC Format również przeglądam. Ogólnie nasza prasa stoi słabo jednak tu właśnie muszę wyróżnić PC Format, Next i PC World. Miesięczniki te naprawdę genialnie dostosowują treść pod czytelnika, który ich interesuje dlatego jeśli coś już kogoś nudzi to znaczy że albo jest zbyt dobry ale za słaby. Polecam NEXT jeśli PC się znudził :slight_smile:

Jedyne co się zmienia, to aktualności, trochę coś dadzą o sprzęcie, w miarę ciekaw jest dział technologia, też się zmienia. Jak i dział reset i listy od czytelników :smiley: A tak to wszystko takie same.