PC gaming do 15k

Komputer dla gracza do 15 tys

Czy takie podzespoły są ok czy można jeszcze coś zmienić i ulepszyć?

Karta graficzna → MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X

Płyta główna → Asus Z490 MAXIMUS XII FORMULA

Procesor → i9-10850K

Pamięć → G.Skill Trident Z RGB 32 GB, 4400MHz, CL19

Obudowa → Nzxt H710I

Zasilacz → Corsair RM850X

Dysk SSD → Samsung 970 EVO Plus 1 TB M.2 (Windows, gry)

Dysk HDD → WD Caviar Blue 1 TB 3.5" SATA III (rzeczy do szkoły itp.)

Chłodzenie wodne → Nzxt Kraken Z73

Pasta termoprzewodząca → Thermal Grizzly Kryonaut 1g (zmycie pasty z chłodzenia wodnego i nałożenie nowej - lepszej)

System operacyjny → Microsoft Windows 10 Home
Customowe kable → Phanteks Zestaw kabli zasilających 24-pin, 4+4-pin, 2x 6+2-pin 5 m biały

OC: procesor, RAM

3080 ti zamiast 3070 ti
ryzen 9 5900x zamiast i9-10850k
Zamiast dwóch dysków po 1tb jeden dysk 2tb ssd m.2
chłodzenie wodne znajdziesz tańsze chyba, że te konkretne chcesz to bo ładne czy oglądałeś jakieś testy i jest wydajne
pasta jak uważasz i tak jest to nieznacząca cena w porównaniu z resztą zwykle jakieś 10-30 zł. Tylko musisz umieć wymienić paste
windows home… nie wiem czy aktualnie dla windowsa 10 jest duża różnica pomiędzy wersją home a pro, ale kiedyś wersja home to było strzelenie sobie w stopę :slight_smile:

Customowe kable - tylko kwestia estetyczna
Obudowa - każdy wybiera jaką mu się podoba

1 polubienie

Witam, moja propozycja na Intelu, lub alternatywa na AMD.

Pytanie czy płyta musi mieć Wifi. Jak Masz neta na kablu, to nie musi go mieć. Płytę zaproponowałem Z590 + i7-11-stej gen. Dysk dałem opcjonalnie 4Gen, alternatywnie możesz brać 3Gen, to nie namawiam, bo jest sporo tańszy. Na dane lepiej sobie dokup SSD 2,5" na Sata zamiast talerzowego HDD, chociaż tutaj również nie namawiam. W wolnej chwili możecie Państwo skomentować moją propozycję zestawu komputerowego w ± podanej przez Autora kwocie.

Co do ulepszenia zestawu, to tak wydajniejsza jest grafika z 12GB pamięci na szynie 384-bit, tylko jest od 3070Ti 8GB 256-bit sporo droższa i nie wiem, czy jest sens namawiać Autora na tak kosztowną kartę. Zależy do jakich gier ma służyć komputer i czy musi być grane w rozdzielczości 4K.

Rozwiniesz to strzelanie sobie w stopę w kontekście gier?
Wiesz, nie kojarzę gier wymagających AD.

Odnośnie Windowsa home? Nie w kontekście gier ale codziennego użytkowania. Jak mówiłem nie wiem jak jest z obecnym Windowsem 10, ale kiedyś o mało szlag mnie nie trafił jak próbowałem robić rzeczy na 7 w wersji home, stąd moja awersja :slight_smile:

A jaki jest plus wersji pro? Możesz odłożyć aktualizacje w czasie więc zanim tobie wyświetli się blue screen spowodowany jakąś aktualizacją do tego czasu już mogą naprawić problem :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.