PC głośno się odpala

Mam sprzet : Intel Core 2 Duo 1.86 ghz , Płyta głowna Gigabyte GA 965( pamiętam tylko to, wiem że panowie z firmy gdzie składałem mówili że to orginalna płyta Intela dałem za nią 420 zł) , 1gb ramu , dysk twardy HDD Caviar 160 gb . Wszystko chodzi elegancko nigdy nie miałem zawieszeń tylko jak go odpalam to w skrzyni słysze takie głosnne, nieprzyjemne szmeranie ( nie umiem tego opisać ) . Tak samo jest jak robie np skana dysku na Avascie Antivirus . Czy ktoś wie o to w tym wszystkim chodzi ?

Czy to może dysk ale procesor ?

Pozdrowienia , AmarU

A kiedy “szmera” ? caly czas od wlaczenia kompa? czy tylko podczas startu systemu, do momentu zaladowania a potem juz jest cicho?

Witam.

Moim zdaniem jest to dysk skoro piszesz, że przy skanowaniu Avastem tak się też dzieje. Z tego co mi wiadomo Caviary same w sobie nie należą do cichych dysków. Jeżeli taki objaw masz tylko przy np uruchamianiu komputera i przy skanowaniu a na pewno i przy odpalaniu jakiś gierek to będzie to dysk. Jeżeli nawet kiedy komputer stoi włączony i na nim nie pracujesz to może to być któryś z wentylatorów. Jednak w Twoim przypadku stawiał bym na dysk. Proponuję sprawdzić jakimś programem czy diagnostyki czy aby na pewno nie siada jednak powtórzę że to Caviar i sam w sobie nie jest cichy.

Może to być zasilacz, wentylator na karcie graficznej, wentylator na procesorze, wentylator na płycie głównej jeśli masz wentylator

Jaki masz zasilacz?

Jeśli przy skanowaniu głośno chodzi to jednak dysk twardy.

Postaraj sie zlokalizowac skąd ten szmer dochodzi.Być moze to dysk twardy bo jak juz ktoś wcześniej powiedział Caviary to nie sa ciche dyski.

Moim zdaniem zasilacz kończy swój okres żywotności :roll:

O ile to wina zasilacza to:

Wiatrak od zasilacza :stuck_out_tongue: Jeśli nie chcesz wymieniać zasiły to kup dobry wentyl 80x80 i zamontuj w miejsce starego i powinno być ciszej. O ile jest to jakiś “no-name” to się nie opyla… ku coś nowego np. fortron (mam i jestem 100% zadowolony)