PC i dodatkowy dysk jako magazyn

Podpiąłem do PC dysk SDD jako dodatkowy magazyn. Wszystko działa i można odczytywać z niego informacje. Jest tylko jeden mały problem. Windows 11 widzi go jako pamięć przenośną i można go (podobnie jak pendrive) bezpiecznie wysunąć. Jak sprawić, by system operacyjny widział go jako dysk twardy?

A nie masz już miejsca na płycie głównej?

Sprawdź w BIOSie czy nie masz włączonej funkcji Hot Plug dla portu SATA do którego podłączony jest twój SSD.

dysk jest poprawnie podłączony.

PC jest nie mój i teraz fizycznie nie mam do niego dostępu, ale przy najbliższej okazji zastosuję się do Twojej sugestii. Z góry dziękuję i mam takie pytanie czy w takich gotowcach jak…
Desktop Lenovo V55t Ryzen 5 16GB 256SSD Win10P
…istnieje coś takiego jak przywracanie fabrycznych ustawień BIOS’u (jak pisałem wyżej nie mam aktualnie dostępu fizycznego do PC)?

Wbij do setup’u i tam poszukaj czegoś takiego, jak „Reset Settings”, „Factory reset” lub podobnie. Jaka tam płyta siedzi?

1 polubienie

Chyba jakiś ich autorski no-name.

Tak ma być.
Kontroler ma włączoną opcję hot-swap.

Dziękuje jeszcze raz. Zrobiłem jak sugerowałeś i problem został rozwiązany.

Nie został, nadal nie znamy producenta płyty głównej a Krzysiu ma tylko bekę i pewnie zna go.

Wprawdzie to jak piszesz zostało rozwiazane poprzez Bios/uefi ale nie zawsze istnieje taka mozliwośc w biosach.
Tu jest tekst co i jak mozna robić. Moze sie komuś ta informacja w przyszłosci przyda.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.