[PC i Monitor] "skaczący" obraz - powód?

Witam!

Od razu dam link do filmiku:

http://www.wrzuta.pl/film/bok9DJIUTg/pict0073

Co jest powodem takiego zachowania PC?? Dzieje się to wszędzie: BIOS, Linux, Windows, DOS.

Z góry thx za pomoc.

PS. Ten problem występuje od początku kupienia kompa (rok), lecz dopiero teraz podczas naprawy Win’a zainteresowałem się jego przyczyną. I co ciekawe… Występuje to czasem w tych samych momentach np gdy Win z czasie instalki prosi o CD-Key, wtedy dalsza instalacja przebiega na czuja, bo nic nie widać.

PS 2. BIOS niedawno zaktualizowałem, bo myślałem, że to pomoże, lecz nie.

PS 3. PC jest na gwarancji.

PS 4. Sprzęt jak w podpisie. Płyta główna to Gigabyte z nForce 550 (GA-M55S-S3).

Jak jest na gwarancji to daj go na gwarancje…

Dociśnij kabel od monitora, może to pomoże.

To pewnie wina karty graficznej, ale sprawdź czy w pobliżu monitora lub komputera nie znajduje się nic co może mieć właściwości magnetyczne lub jakieś inne urządzenie elektryczne.

Jedyne urządzenia elektryczne w obrębie PC to wieża Hi-Fi i jej 50W głośniki stojące w pobliżu monitora (one stoją tam dopiero jakieś 5 miechów i nawet po odłączeniu wieży z sieci problem z “szalonym” obrazem się pojawia.

PS. Przypomniało mi się. PC na początku miał skłonności do pieszczenia prądem. Raz po dotknięciu obudowy przy podłączaniu USB komp się wyłączył (wcześniej mnie rażąc).

A gniazdko jest z bolcem, czy bez? Zasilacz może mieć jakieś przebicie.

Głośniki trochę odsuń, do pola magnetycznego nie potrzeba tu elektryczności.

Które gniazdko? Jeżeli chodzi o kabel od PC i listwa zasilająca to mają bolec. Głośnik odsunąłem. W jakiej odległości powinien być od monitora? 20cm?? 50cm??

PS. Ostatnio zastanawiam się czy ten PC nie jest jakiś przeklęty. Od jakiś 2 tygodni zaczęły się z nim problemy. Jednocześnie proszę o pomoc w temacie NIedziałające profile po naprawie systemu

Listwa ma bolec, a czy ona jest podłączona do gniazdka sieciowego, który ma bolec?

cosik_ktosik , niestety w moim domu sieć energetyczna nie ma uziemienia (dom ma 120 lat więc wiesz :D). Kto kiedyś o tym myślał??

Zmieniłbym ten zasilacz Feel, na Modecom MC 400W, to jedno (i konieczne), a po drugie zainwestowałbym w UPS, który dobrze trzyma napięcia.

(modecom MC, a nie Feel !!

Jaki to mniej więcej koszt? UPS jaki być polecał?

Jak wybierać zasilacz: viewtopic.php?f=19&t=254507&p

Ja używam APC, podobnie tak, jak i tam polecają.

Rodzaj będzie zależał od zasilacza.

Przede wszystkim wymieniłbym w pierwszej kolejności tego Feela (zwłaszcza, gdy jest jakieś przebicie). Część restartów dzięki powinna temu zniknąć.

Te dziwne zachowanie (ekran, restarty) może być spowodowane właśnie tym zasilaczem, gdy następuje przebicie na płytę lub inny element komputera.

Same restarty spowodowane są systemem. W grach przy max. obciążaniu PC np w G3 komp chodzi spokojnie ze stała temperatura 40-48 Celsjuszy.

PS. Teraz piszę z laptopa, bo nie mogę wejść na żaden z profili użytkownika w systemie na desktopie. Niech ktoś mi pomoże w tamtym temacie.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.