PC. Jestem połączony z siecią, jednak nie mam internetu

(Nolongerallegiance) #1

Witam serdecznie

Ostatnio miałem problemy z kompem i byłem zmuszony do reinstalki systemu. Przed tą operacją wszystko śmigało jak należy. Teraz, mimo iż jestem połączony z siecią, to nie wyświetlają mi się strony.

Mam kartę sieciową USB TP-LINK TL-WN722N. Wcześniej, w nieskończoność pobierało mi adres sieciowy routera właściciela mieszkania. Musiałem wpisać ręcznie adres IP, bramę i maskę podsieci, bo dopiero po tym połączyło mnie. Jednak nadal coś mnie blokuje.

Ponad rok wszystko szło gładko z netem, nie pamiętam już jak rozwiązaliśmy tę kwestię, ale nie przypominam sobie bym dawał właścicielowi adres MAC. Do tego w cmd>ipconfig /all nie mam adresu DHCP. Znowuż jednak zaznaczę, że nie wpisywałem go ostatnim razem, gdy konfigurowałem ustawienia sieci. Nie daję rady sobie przypomnieć, jak wtedy to załatwiłem, więc proszę Was o pomoc z tym problemem. Aha i nie mam wpisanego adresu DNS, to też chyba jest istotne, prawda?

Btw. skąd wziąć te dane, DHCP i DNS. I gdzie wpisać DHCP, bo DNS już wiem.

(Michal Widlak) #2

Żeby połączyć się w trybie AUTO do sieci bezprzewodowej to musisz znać klucze szyfrujące (jeśli jest zabezpieczona: np. WEP, WPA).

Jeśli sieć jest niezabezpieczona i połączenie AUTO nie daje efektu to przyczyny mogą być dwie:

• słaby sygnał;

• router ustawiony w trybie STATIC IP - musisz znać zakres adresów IP, BRAMĘ (to jest IP routera), MASKĘ (standardowo: 255.255.255), SERWERY DNS (prawdopodobnie router obsługuje DHCP);

(Nolongerallegiance) #3

Sygnał jest silny, sieć jest zabezpieczona kluczem WPA. Po wpisaniu go, komp łączy się z siecią w nieskończoność, więc muszę zrezygnować z automatycznego pobierania adresów w ustawieniach sieci i wpisuje je ręcznie. Tylko, że jeszcze nie wpisałem serwerów DNS. Kolega z pracy, który jest informatykiem powiedział, że mogę je wziąć od właściciela routera i wtedy powinno działać. Oby je tam miał i oby to zadziałało, w każdym razie na ten czas wiem, co muszę robić.

(adam9870) #4

Co to DHCP? To usługa, która "daje" Twojemu komputerowi adres IP, maskę, bramę, adresy serwerów DNS itp.

Kiedy system jest skonfigurowany, żeby korzystać z serwera DHCP? Naciśnij na klawiaturze logo Windows (flaga) + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> w oknie, które zostanie otwarte kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie sieciowe, którego używasz i wybierz Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte podświetl Protokół internetowy TCP/IPv4 i kliknij Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte zaznacz opcję "Uzyskaj adres IP automatycznie".

image_id: 4737

Jeżeli nie chcesz za każdym razem, to w tym oknie możesz zaznaczyć opcję "użyj następującego adresu IP" i wpisać własne dane albo skorzystać z karty Konfiguracja alternatywna. Więcej o tej opcji: oznaczaja-bledy-dzienniku-zdarzen-t494507.html#p3114283

Jak sprawdzić czy to problem z DNS? Spróbuj wejść na stronę http://www.wp.pl/, a spróbuj wejść na http://212.77.100.101/. Jeżeli na http://212.77.100.101/ wejdziesz (powinna otworzyć się wp.pl), a na wp.pl nie to oznacza to problem z DNS.

Nie wiem czy to firma, czy jesteś użytkownikiem domowym, ale jeżeli to drugie, to możesz spróbować ustawić DNS ręcznie.

image_id: 4737

Ja używam DNS od Telekomunikacji Polskiej: 194.204.152.34, 194.204.159.1. Albo możesz przetestować OpenDNS: 208.67.222.222, 208.67.220.220. Albo DNSy od Google: 8.8.8.8, 8.8.4.4

Jeżeli to problem w firmie - skonsultuj się z informatykiem.

W razie dalszych problemów:

1. http://www.goldenline.pl/forum/605846/k ... dows-vista

2. Naciśnij logo Windows (flaga) + R w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK w oknie wiersza polecenia, które zostanie otwarte wpisz:

(za roobalem router-netgear-wnr1000-ograniczony-dostep-sieci-t496261.html)

Wykonaj zrzut ekranu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html i wrzuć np. na http://www.fotosik.pl/

1. Czy dzieje się tak na każdym komputerze czy tylko u Ciebie? Jeżeli na innych komputerach jest w porządku, to poproszę o wykonanie pkt. 2 na innych, działających komputerach, tam gdzie wszystko jest w porządku.

2. Czy wcześniej było w porządku?

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam.

(Nolongerallegiance) #5

Będę jeszcze dzwonił do dostawcy internetu w tej sprawie, lecz wczoraj szukając wszędzie jakichś przydatnych informacji, natrafiłem na dziwne rzeczy. Z góry wybaczcie jak się to wyda śmiesznie, ale jestem laikiem w tych sprawach.

Otóż nie ma mojego IP, bramy domyślnej ani maski podsieci. Jak kliknę w Połączenie 1394 w Połączeniach sieciowych, to nie wyświetla mi tych danych w zakładce obsługa. Tak samo w wierszu poleceń jak wpiszę "ipconfig /all", to mam puste pola. Czy to nie jest dziwne?

(roobal) #6

Przecież kartę sieciową podpinasz do USB, a nie do FireWire.

http://support.microsoft.com/kb/307736/pl

Pokaż co pokazuje polecenie ipconfig /all.

Pozdrawiam!

(Nolongerallegiance) #7

Dobra, mniejsza. I tak tego teraz nie sprawdzę, bo jestem w pracy.

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. Właściciel routera chyba namieszał mi w głowie, bo podał mi klucz do sieci z pudełka, przy którym był napis "MAC". Był krótki i nie miał małych liter. Później sprawdziłem, że pod spodem routera jest WPA/WEP, bardzo długi, z cyframi i małymi literami. Pewnie to jest klucz do sieci.

Poza tym zrezygnowany bawiłem się tymi kluczami i spróbowałem zalogować się do innej sieci o podobnej nazwie. Tak samo jak w przypadku tej sieci, którą mam w mieszkaniu pobierało mi adres sieciowy. Nie powinno mi wywalić komunikatu, że klucz jest niezgodny?

(struart) #8

Powinno, ale czasami widzę, że właśnie zaczyna pobierać adres i dopiero tutaj się zatrzymuje. Próbowałeś podłączyć się do swojego routera tym długim kluczem ?:slight_smile:

(roobal) #9

Jeśli to modem/router dostarczony przez pewnego operatora, to pod nim jest właśnie naklejka z hasłem. Swoja drogą, strasznie słabe te hasła są.

Pozdrawiam!

(Nolongerallegiance) #10

Ok, czytam fora i zastanawiam się, czy nie popełniłem błędu na samym początku. Instalując TP-LINKA wybrałem oprócz sterowników opcję zainstalowania aplikacji firmy. Może ona coś blokuje i trzeba korzystać tylko z windowsowego oprogramowania wifi?

Inna sprawa, że po formacie nie zainstalowałem żadnych sterowników, ponieważ wszystkie biorę z neta =S Płyty zostały u mnie w domu oddalonym o 300kilosów... Teraz, trzeba najpierw zainstalować stery do płyty głównej oraz karty sieciowej kompa, czy to nie ma żadnego znaczenia?

(Michal Widlak) #11

Odinstaluj wszystko od karty sieciowej USB, zrestaruj kompa a po restarcie zainstaluj same sterownik (bez aplikacji producenta karty). Zrób screen z Menadżera Urządzeń (jeśli nie ma tam żadnych znaków zapytania lub konfliktów to sterowniki masz zainstalowane - kwestia tylko czy najnowsze - podaj model płyty głównej i karty grafiki z programu CPU-Z zakładka Mainboard i Graphics).

(adam9870) #12

Zobacz moje wiadomości i roobala (np. czytaj od mojej wiadomości z 25 lipca 2012 16:00:12) w temacie: link-wn422g-nie-dzialaja-strony-t496679.html

Pozdrawiam.

(Nolongerallegiance) #13

nie musisz robić zrzutu, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy, z menu wybrać zaznacz wszystko i wcisnąć na klawiaturze ctrl+c i skopiować tu na forum.

Tak to u mnie wygląda. Czyli muszę ściągnąć stery do grafy i do płyty głównej, tak? A co to jest kontroler magistrali zarządzania systemem oraz inne urządzenia typu mostek PCI?

No i ten pierwszy obrazek. Dlaczego nie mam tam swoich danych? W ogóle to poradźcie co zrobić w tej sytuacji.

(adam9870) #14

Załatwienie sterowników do płyty głównej (i karty graficznej) może rozwiązać problem. Gdy będziesz miał potrzebne sterowniki, to albo korzystasz z pliku typu setup, albo install albo klikasz prawym przyciskiem myszy na pozycję ze znakiem zapytania w Menedżerze urządzeń i wybierasz Aktualizuj i wskazujesz, że sterowniki znajdują się na dysku (jeżeli pobrałeś je z internetu) albo na płycie CD/DVD ze sterownikami (jeżeli otrzymałeś taką przy zakupie laptopa, ale jeżeli ręcznie - na stronie producenta płyty głównej poszukasz sterowników, to mogą być one w nowszych wersjach aniżeli te na płycie ze sterownikami).

Konkludując:

1. Wyszukiwanie sterowników: brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html?hilit=Name#p3097602

2. Czy używasz do łączenia z sieciami Wi-Fi wbudowanego w system mechanizmu służącego do tego celu? wifi-router-asmax-1004g-netia-t483007.html

Pozdrawiam.

(Nolongerallegiance) #15

Dobra, czyli muszę tylko ściągnąć stery do karty i płyty głównej. Tych dwóch pozostałych "kontroler..." i "inne urządzenia..." nie ruszać?

(struart) #16

Jak zainstalujesz sterowniki do karty i płyty to tamte na 90% też się odnajdą i zainstalują.

(roobal) #17

Sprawdź jeszcze czy karta sieciowa łączy się z innymi sieciami, np. u znajomego. Niech właściciel poda Ci prawidłowy klucz sieciowy, bo wynika z tego, że podajesz cały czas niewłaściwe hasło. Napisz najlepiej co to za router tego właściciela (producent i model).

Pozdrawiam!