PC. Jestem połączony z siecią, jednak nie mam internetu

Witam serdecznie

Ostatnio miałem problemy z kompem i byłem zmuszony do reinstalki systemu. Przed tą operacją wszystko śmigało jak należy. Teraz, mimo iż jestem połączony z siecią, to nie wyświetlają mi się strony.

Mam kartę sieciową USB TP-LINK TL-WN722N. Wcześniej, w nieskończoność pobierało mi adres sieciowy routera właściciela mieszkania. Musiałem wpisać ręcznie adres IP, bramę i maskę podsieci, bo dopiero po tym połączyło mnie. Jednak nadal coś mnie blokuje.

Ponad rok wszystko szło gładko z netem, nie pamiętam już jak rozwiązaliśmy tę kwestię, ale nie przypominam sobie bym dawał właścicielowi adres MAC. Do tego w cmd>ipconfig /all nie mam adresu DHCP. Znowuż jednak zaznaczę, że nie wpisywałem go ostatnim razem, gdy konfigurowałem ustawienia sieci. Nie daję rady sobie przypomnieć, jak wtedy to załatwiłem, więc proszę Was o pomoc z tym problemem. Aha i nie mam wpisanego adresu DNS, to też chyba jest istotne, prawda?

Btw. skąd wziąć te dane, DHCP i DNS. I gdzie wpisać DHCP, bo DNS już wiem.

Żeby połączyć się w trybie AUTO do sieci bezprzewodowej to musisz znać klucze szyfrujące (jeśli jest zabezpieczona: np. WEP, WPA).

Jeśli sieć jest niezabezpieczona i połączenie AUTO nie daje efektu to przyczyny mogą być dwie:

  • słaby sygnał;

  • router ustawiony w trybie STATIC IP - musisz znać zakres adresów IP, BRAMĘ (to jest IP routera), MASKĘ (standardowo: 255.255.255), SERWERY DNS (prawdopodobnie router obsługuje DHCP);

Sygnał jest silny, sieć jest zabezpieczona kluczem WPA. Po wpisaniu go, komp łączy się z siecią w nieskończoność, więc muszę zrezygnować z automatycznego pobierania adresów w ustawieniach sieci i wpisuje je ręcznie. Tylko, że jeszcze nie wpisałem serwerów DNS. Kolega z pracy, który jest informatykiem powiedział, że mogę je wziąć od właściciela routera i wtedy powinno działać. Oby je tam miał i oby to zadziałało, w każdym razie na ten czas wiem, co muszę robić.

Co to DHCP? To usługa, która “daje” Twojemu komputerowi adres IP, maskę, bramę, adresy serwerów DNS itp.

Kiedy system jest skonfigurowany, żeby korzystać z serwera DHCP? Naciśnij na klawiaturze logo Windows (flaga) + R >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> w oknie, które zostanie otwarte kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie sieciowe, którego używasz i wybierz Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte podświetl Protokół internetowy TCP/IPv4 i kliknij Właściwości >>> w oknie, które zostanie otwarte zaznacz opcję “Uzyskaj adres IP automatycznie”.

image_id: 4737

Jeżeli nie chcesz za każdym razem, to w tym oknie możesz zaznaczyć opcję “użyj następującego adresu IP” i wpisać własne dane albo skorzystać z karty Konfiguracja alternatywna. Więcej o tej opcji: oznaczaja-bledy-dzienniku-zdarzen-t494507.html#p3114283

Jak sprawdzić czy to problem z DNS? Spróbuj wejść na stronę http://www.wp.pl/, a spróbuj wejść na http://212.77.100.101/. Jeżeli na http://212.77.100.101/ wejdziesz (powinna otworzyć się wp.pl), a na wp.pl nie to oznacza to problem z DNS.

Nie wiem czy to firma, czy jesteś użytkownikiem domowym, ale jeżeli to drugie, to możesz spróbować ustawić DNS ręcznie.

image_id: 4737

Ja używam DNS od Telekomunikacji Polskiej: 194.204.152.34, 194.204.159.1. Albo możesz przetestować OpenDNS: 208.67.222.222, 208.67.220.220. Albo DNSy od Google: 8.8.8.8, 8.8.4.4

Jeżeli to problem w firmie - skonsultuj się z informatykiem.

W razie dalszych problemów:

  1. http://www.goldenline.pl/forum/605846/k … dows-vista

  2. Naciśnij logo Windows (flaga) + R w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK w oknie wiersza polecenia, które zostanie otwarte wpisz:

(za roobalem router-netgear-wnr1000-ograniczony-dostep-sieci-t496261.html)

Wykonaj zrzut ekranu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html i wrzuć np. na http://www.fotosik.pl/

  1. Czy dzieje się tak na każdym komputerze czy tylko u Ciebie? Jeżeli na innych komputerach jest w porządku, to poproszę o wykonanie pkt. 2 na innych, działających komputerach, tam gdzie wszystko jest w porządku.

  2. Czy wcześniej było w porządku?

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam.

Będę jeszcze dzwonił do dostawcy internetu w tej sprawie, lecz wczoraj szukając wszędzie jakichś przydatnych informacji, natrafiłem na dziwne rzeczy. Z góry wybaczcie jak się to wyda śmiesznie, ale jestem laikiem w tych sprawach.

Otóż nie ma mojego IP, bramy domyślnej ani maski podsieci. Jak kliknę w Połączenie 1394 w Połączeniach sieciowych, to nie wyświetla mi tych danych w zakładce obsługa. Tak samo w wierszu poleceń jak wpiszę “ipconfig /all”, to mam puste pola. Czy to nie jest dziwne?

Przecież kartę sieciową podpinasz do USB, a nie do FireWire.

http://support.microsoft.com/kb/307736/pl

https://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire

Pokaż co pokazuje polecenie ipconfig /all.

Pozdrawiam!

Dobra, mniejsza. I tak tego teraz nie sprawdzę, bo jestem w pracy.

Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. Właściciel routera chyba namieszał mi w głowie, bo podał mi klucz do sieci z pudełka, przy którym był napis “MAC”. Był krótki i nie miał małych liter. Później sprawdziłem, że pod spodem routera jest WPA/WEP, bardzo długi, z cyframi i małymi literami. Pewnie to jest klucz do sieci.

Poza tym zrezygnowany bawiłem się tymi kluczami i spróbowałem zalogować się do innej sieci o podobnej nazwie. Tak samo jak w przypadku tej sieci, którą mam w mieszkaniu pobierało mi adres sieciowy. Nie powinno mi wywalić komunikatu, że klucz jest niezgodny?

Powinno, ale czasami widzę, że właśnie zaczyna pobierać adres i dopiero tutaj się zatrzymuje. Próbowałeś podłączyć się do swojego routera tym długim kluczem ?:slight_smile:

Jeśli to modem/router dostarczony przez pewnego operatora, to pod nim jest właśnie naklejka z hasłem. Swoja drogą, strasznie słabe te hasła są.

Pozdrawiam!

Ok, czytam fora i zastanawiam się, czy nie popełniłem błędu na samym początku. Instalując TP-LINKA wybrałem oprócz sterowników opcję zainstalowania aplikacji firmy. Może ona coś blokuje i trzeba korzystać tylko z windowsowego oprogramowania wifi?

Inna sprawa, że po formacie nie zainstalowałem żadnych sterowników, ponieważ wszystkie biorę z neta =S Płyty zostały u mnie w domu oddalonym o 300kilosów… Teraz, trzeba najpierw zainstalować stery do płyty głównej oraz karty sieciowej kompa, czy to nie ma żadnego znaczenia?

Odinstaluj wszystko od karty sieciowej USB, zrestaruj kompa a po restarcie zainstaluj same sterownik (bez aplikacji producenta karty). Zrób screen z Menadżera Urządzeń (jeśli nie ma tam żadnych znaków zapytania lub konfliktów to sterowniki masz zainstalowane - kwestia tylko czy najnowsze - podaj model płyty głównej i karty grafiki z programu CPU-Z zakładka Mainboard i Graphics).

Zobacz moje wiadomości i roobala (np. czytaj od mojej wiadomości z 25 lipca 2012 16:00:12) w temacie: link-wn422g-nie-dzialaja-strony-t496679.html

Pozdrawiam.

http://img515.imageshack.us/img515/4296/cmda.jpg


nie musisz robić zrzutu, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy, z menu wybrać zaznacz wszystko i wcisnąć na klawiaturze ctrl+c i skopiować tu na forum.


http://img856.imageshack.us/img856/5521/stery.jpg

Tak to u mnie wygląda. Czyli muszę ściągnąć stery do grafy i do płyty głównej, tak? A co to jest kontroler magistrali zarządzania systemem oraz inne urządzenia typu mostek PCI?

No i ten pierwszy obrazek. Dlaczego nie mam tam swoich danych? W ogóle to poradźcie co zrobić w tej sytuacji.

Załatwienie sterowników do płyty głównej (i karty graficznej) może rozwiązać problem. Gdy będziesz miał potrzebne sterowniki, to albo korzystasz z pliku typu setup, albo install albo klikasz prawym przyciskiem myszy na pozycję ze znakiem zapytania w Menedżerze urządzeń i wybierasz Aktualizuj i wskazujesz, że sterowniki znajdują się na dysku (jeżeli pobrałeś je z internetu) albo na płycie CD/DVD ze sterownikami (jeżeli otrzymałeś taką przy zakupie laptopa, ale jeżeli ręcznie - na stronie producenta płyty głównej poszukasz sterowników, to mogą być one w nowszych wersjach aniżeli te na płycie ze sterownikami).

Konkludując:

  1. Wyszukiwanie sterowników: brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html?hilit=Name#p3097602

  2. Czy używasz do łączenia z sieciami Wi-Fi wbudowanego w system mechanizmu służącego do tego celu? wifi-router-asmax-1004g-netia-t483007.html

Pozdrawiam.

Dobra, czyli muszę tylko ściągnąć stery do karty i płyty głównej. Tych dwóch pozostałych “kontroler…” i “inne urządzenia…” nie ruszać?

Jak zainstalujesz sterowniki do karty i płyty to tamte na 90% też się odnajdą i zainstalują.

Sprawdź jeszcze czy karta sieciowa łączy się z innymi sieciami, np. u znajomego. Niech właściciel poda Ci prawidłowy klucz sieciowy, bo wynika z tego, że podajesz cały czas niewłaściwe hasło. Napisz najlepiej co to za router tego właściciela (producent i model).

Pozdrawiam!