PC laguje Co z Nim Zrobić?

Witam.Nie wiem czy to dobry dział, ale mam wielki problem z komputerem,dwa dni temu moja dziewczyna pobrała z internetu gadu-gadu ( nie wiem z jakiej strony), na następny dzień jak chciał odpalić komputer to zajęło jakieś hmmm 20-30 min, jak się wgrywał windows to pasek szedł 50 raz jak nie więcej.

Jakie mam problem ? jak chce włączyć Mozille lub inną przeglądarkę to długo się włącza, muza mi się zacina w winampie i na youtube, czyli bufuruję się normalnie ale jak leci muzyka to jakby się zacinała albo echo ;/ i tak samo jak gram w grę to idzie co 3-5 sekund ;/

SKANOWAŁEM KOMPUTER DWOMA ANTYWIRUSAMI I NIC NIE MIAŁEM. WYCZYŚCIŁEM KOMPUTER “ODKURZACZEM”

-Wszystkie sterowniki wgrałem od nowa.

System:

Microsoft Windows XP

Professional

Wersja 2002

Dodatek Service Pack 2

Pentium 4

2.93 GHz

1,00 GM ram

Informacje co do mojego komputera

KTO MI POMOŻE ?

Dodam jeszcze ze nie chce robić formata.

Dodam jeszcze ze mi taki błąd wyskakuje jak odpalam kompa

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … cd45b.html

nie wiem czy coś zrozumiecie z tego

Bez formatowania raczej się nie obejdzie. Spróbuj przeczyścić dysk oraz rejestr i wykonać defragmentacjię. Możesz to zrobić przy użyciu TuneUp Utilities 2010 np. Wyłącz też z autostartu zbędne programy oraz zainteresuj się też programem bootvis. Jeżeli to nie pomoże, to raczej niestety zostaje reinstalacja os.

Dodane 08.01.2011 (So) 17:24

Co do tego komunikatu, to oznacza on, że wskazany tam plik dll nie mógł zostać załadowany. Spróbuj przeinstalować framework’a i zobacz, czy błąd zniknie. Swoją drogą zainstaluj sobie jeszcze sp3, system powinien trochę Ci przyspieszyć.

łatwo napisać :smiley: ciężej zrobić :stuck_out_tongue: to tak …

Bootvis mam bo czytałem o nim poradnik. a ten TuneUp to nie wiem co to jest da ktoś poradnik ?

a te komunikat to olać to ważne żeby mi się tak nie mulił pc

Dodane 08.01.2011 (So) 17:38

aha fajnie jeszcze jakbyś mógł dać link do tego programu i key na pocztę ;/

loczek1991 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif