PC nie kręci dyskami twardymi

(Shorstki) #1

Braciak sp...lił kompa i sam też nie wiem jak go naprawić... PC niby startuje, można uruchmić livecd np. ubu, ale HDD nie działają (są dwa i oba sprawne- w innych kompach działały). BIOS był resetowany i nic to nie dało, wcześniej na dyskach znikał bootloader od xp (oba pod NTFS), więc to raczej nie wirus w bootsektorze. W każdym razie teraz dyski nie są wykrywane, taśmy były odlączane i sloty czyszczone, nadal nic...

Co to może być?

testowałem kilka taśm... niektóre z innego działającego pc, więc były w porządku. Dyski w porządku, BIOS chyba też, skoro livecd startuje... Uszkodzony motherboard?

(adam749) #2

Najprawdopodobniej uszkodzone mobo, dokładniej sloty, albo zasiłka.

(Marvin Nekromanta) #3

Napisałeś, że nie kręci dyskami. Czy w BIOS'ie pokazuje wykryte dyski?? Czy linia zasilająca jest właściwie połączona (może to wina zasilacza)?

(Shorstki) #4

w BIOSie nie pokazuje, ale dyski wydają z siebie takie.... hm, "pyknięcia", krótkie dźwięki, ale nie wiem co to znaczy...

Zasilanie jest w porządku.

(Ciupa Michal) #5

co masz za zasiłkę? podaj markę i moc

pożycz od kogoś dysk i zobacz czy dysk będzie działał normalnie

(Darth ReX) #6

Lepiej niech nie pożycza, bo jak to zasilacz, to spali komuś dobry dysk... I to właśnie zasilacz proponuję pożyczyć.

(Marvin Nekromanta) #7

A czy próbowałeś podłączyć linię zasilającą dysk np do napędu CD-ROM i sprawdzić czy on działa? Z tego co wiem twardziele i napędy optyczne korzystają z takiej samej linii zasilającej i tego samego napięcia.