PC nie łączy się z internetem przez kabel.Co robić?

Witam.

Płyta główna:DELL 0YP696
chipset: nVidia GeForce 6150 (C51) + MCP51
komputer Dell Optiplex 740

system aktualnie Windows 10,64 bit.

Dotychczas ten komputer miał połączenie z internetem poprzez wi-fi-usb karta i tak działa nadal bezbłędnie.Gdy chcę teraz połączyć się z routerem(CyfrowyPolsat wi-fi/lte) poprzez kabel,który wpinam z tyłu komputera,to nie wykrywa komputer w ogóle sieci.

Nie wiem,czy komputer ma kartę sieciową.Powinien mieć zintegrowaną z tą płyta z tego co doczytałam,jednak w menadżerze urządzeń widzę tylko tą usb/wi-fi i porty/karty(?) WAN.Nic o LAN czy czymś innym nie ma.(prócz karty usb).

Nie wiem też,czy przez WAN się da jakoś połączyć,skonfigurować.

Dodam,że w domu jeszcze kilka innych komputerów łączy się przez wi-fi z tą siecią podczas,gdy router jest podłączony do jeszcze innego komputera kablem i wtedy wszystko ok.

Byłam na stronie dell,wpisałam:service tag,ale wyszukuje różne sterowniki,które już zaktualizowałam i są teraz aktualne.

Co robić? Proszę o pomoc,nie rozumiem tego.

Tu poniżej jeszcze obraz z menadżera z ukrytymi kartami sieciowymi(niektóre nieaktywne,bo sprzęt z poleasingu.Są to jakieś pozostałości po innych właścicielach).

Na tej liście nie ma karty sieciowej Ethernet, czyli LAN. Widocznie nie istnieje lub mocno uszkodzona. Chyba, że system operacyjny jej nie widzi? Trudno powiedzieć.

2 polubienia

Sprawdź w BIOS czy karta nie jest wyłączona. Szukaj “OnBoard Devices”, “Integrated LAN” lub podobne.

1 polubienie

Właśnie przed chwilą byłam w biosie i szulałam i nic o LAN nie ma…Może faktycznie nie ma…sprawnej.

I chodzi właśnie o pozycję “Integrated NIC”, rozwinięcie skrótu “Network Interface Controller”.

To ten wynalazek?
http://www.ascendtech.us/dell-yp696-optiplex-740-motherboard_i_mb64del740yp696.aspx

EDYCJA:
Jeśli miałaś kontakt z linuksem livecd / usb i masz pod ręką, to uruchom, sprzęt sprawdzisz komendą w terminalu:

Wygląda na to,że to ta płyta.

Z linuxem miałam kontakt przez chwilę.Niestety nie miałam czasu się zagłębiać i wróciłam do windowsa.Nie wiem o czym mówisz niestety.

Zaraz jeszcze raz wejdę do biosu i rozwinę…

To wygląda tak:

Wygląda na to, że karta jest wyłączona - “Off” jest podświetlone. Spróbuj przestawić ten znacznik na “On” - strzałkami. Tyle wystarczy.

Zapisz zmiany, wyjdź z BIOS. Komputer powinien się zrestartować. Obejrzyj gniazdo karty sieciowej czy migają diody, itd.

Oczywiście potem sprawdź czy komputer dostaje IP i czy internet działa.

Można w wierszu polecenia -> Uruchom -> cmd.exe. Wpisz komendę:

1 polubienie

Tak!To było to.Taka drobnostka a tyle głowienia…Gdybym tylko wiedziała od czego ten skrót ‘NIC’…Ślicznie dziękuję za pomoc.

Problem rozwiązany.

Niech się dobrze nosi! (niech dobrze transmituje pakiety) :stuck_out_tongue:

1 polubienie