PC nie odpala

Witam

Po przyciśnięciu Power, wentylatory się kręcą i brak reakcji więcej. Monitor nie reaguje

Po wyjęciu Ram, nie piszczy.

Może to być wina zasilania??

PS: gdy jest podłączona karta graficzna , a monitor podczepię pod zintegrowana na płycie głównej to powinien odpalić czy muszę odłączyć fizycznie kartę ze slotu ??

Wiem ze to wszystko banalne, ale próbuje pomóc “znajomej” na odległość

Kartę graficzną musisz wyciągnąć.

Wyciągnięta, włożona tez była 2 inna i tez nic nie działa.

jak było ok to przy włączaniu było charakterystyczne pikniecie przy uruchomianiu, teraz jest cisz tylko wentylatory chodzą

Jeśli już na starcie nic się nie dzieje stawiałbym na uwalony procek. Możliwe też że awaria dotyczy zasilacza. Jedyna metoda to testowanie na podmienionych podzespołach (zaczynałbym od zasiłki). Próbowałbym jeszcze resetu CMOS zworką na płycie głównej bądź przez wyciągnięcie na 15 minut bateryjki… Pytanie też czy nie był przeprowadzany nieudany flash BIOS`a. Niestety jak nie “pomacasz” to nie poczujesz.

heheh dokładnie :slight_smile:

tez mi się wydaje ze może być zasilacz, Komputer ponoć, został wyłączony i po nocy już nie odpalił.

Sprawdź czy ma z czego piszczeć. Na niektórych płytach głównych głośniczek jest już wbudowany, a do niektórych trzeba podłączyć. Ja stawiam na uszkodzoną płytę główną. Gdyby byłyby problemy z zasilaczem to komputer jednak uruchomiłby się poprawnie, ale pracowałby niestabilnie. Oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić zestaw na innym zasilaczu.

Miesiąc temu taka sytuacja przydarzyła się u mnie. Padła płyta główna.

@ADR1991

Nie strasz :frowning:

Ma coś tam bo przy normalnej pracy, zawsze pikną na starcie.

Moze byc ze to płyta:( ale u kumpla nie dawno było podobnie, wiatraki się załączały po chodziły trochę i się wyłączały. po wymianie zasilacza działa dalej.

No nic będzie musiała, podłączyć 2 zasilacz i wtedy się okaże bo inaczej to się nie sprawdzi :frowning:

Dzieki za odpowiedzi i sugestie :slight_smile: