PC nie przechodzi POST, sam się resetuje

Od 2 dni mam problemy z całkiem nowym PC (ok 2 miesięczny). Najpierw zaczęło się od losowego bluescreena (niestety nie spisalem kodu błędu). Po restarcie komputer nie wysyłał sygnału do monitora - wszystkie wiatraki działały, ale nie bootował się. Podpialem monitor pod integrę - PC zawiesił się na ekranie logo płyty głównej (więcej tego nie sprawdzałem).

Do sprawy powróciłem za parę godzin. Tym razem PC się uruchomił, ale potrzebował paru restartów i odczekania ok. 15 sek zanim dostarczył sygnał do monitora. Tak było cały dzień. 

Dzisiaj PC oadł na dobre. Udało mi się raz wejść do BIOSa i tam go zresetować. Potem monitor już nie dostawał sygnału. Zacząłem sprawdzać podzespoły. Wyjąłem RAM - bez skutku. Wsadziłem CPU do innego komputera - tam działa. Nie podmienilem tylko zasilacza. Za tow wyjąłem baterię CMOS i przestawilem zworkę BIOS na bios2. I tutaj zaczął się cyrk. PC restartuje się od razu po uruchomieniu i wpada w pętlę (wiatraki chodzą przez sekundę - 3 sek przerwy - znowu praca). Przestawienie zworki na bios1 nie pomogło. 

Kończą mi się pomysły, co tu mogło paść? Zostaje płyta główna albo zasilacz lecz nie mam dobrego na podmianę.

 

Moja specyfikacja: i5-4590

Asrock h97 performance

Kingston hyperx 8gb

Geforce gtx 970

Xfx core ts 550w

RAM masz parę w dualu czy jeden moduł? 

W dualu. Sprawdzałem obie kości,  są w porządku

Pytam bo sam miałem ostatnio podobną sytuację, nowo złożony przeze mnie komp nie wstawał zupełnie. Okazało się że jedna kość z pary była uwalona. Rozumiem że kości testowane pojedynczo. Jeśli nie, sprawdź po kolei czy wstaje na jednej, ale wpierw za każdym razem zrób reset CMOS (bo czasem i na dobrej nie wstanie gdy wcześniej był w parze z uwaloną), zworką a jeśli jest albo przez wyjęcie baterii na 10 minut dla pewności. Masz dual bios i spkojnie ustaw na pierwszy. Nie wiem czy masz na MOBO jakieś dody sygnalizujące (RAM,CPU,GPU), jeśli tak zobacz jak się zachowują. Jeśli wykluczysz RAM, sprawdź kompa odpalając bez karty graficznej korzystając z wyjścia integry (dla pewności również możesz zresetować CMOS po wyjęciu karty). Możesz jeszcze odpiąć HDD dla pewności. Jeśli nadal będzie doopa możliwe że płyta uwalona…