PC nie startuje, brak sygnałów BIOS

(adam749) #1

Witam, chciałem zamontować wiatraczki, by chłodziły pamięć RAM, bo były bardzo ciepłe, ale po montażu PC już nie startuje :confused: nawet wentylator CPU nie włącza sie, brak jakiegokolwiek sygnału z głośniczka systemowego. Wyjąłem wszystkie komponenty i została tylko sama płyta z CPU i wentylatorem i tez nie działa.. dodam, że w zasilaczu jest wiatrak i on działa, gdy wcisnę Power na obudowie..

Co mogło sie stać, padła płyta? A i resetowałem bios, ale tez nic nie dało, czytałem że mógł BIOS paść, ale ja mam duala.. wie ktoś o co może chodzić?

(Rufus2009) #2

Zrestartowałeś BIOS?

Wg. mnie to albo płyta albo zasiłka.

(adam749) #3

Tak, resetowałem BIOS i to nie jednokrotnie.

(Konradpastuszka) #4

Mi to wygląda na żle wpięte kabelki - power , reset itp ( na dole na płycie głównej )

(adam749) #5

dobrze są wpięte, bo przy wciskaniu przycisku power na obudowie zaczyna sie kręcić wiatrak w zasilaczu, gdy włożę grafikę, to i jej wiatrak, ale już ten od CPU nie załącza sie... zresztą tych kabelków nawet nie dotykałem, wiec nie ma takiej opcji, by były źle wpięte ;D

(Konradpastuszka) #6

Płytę główną wyciągałeś .

(adam749) #7

nie wyciągałem jej.

(Konradpastuszka) #8

Spróbuj na jednej kości pamięci ram

(adam749) #9

próbowałem, ale gdy jest podpięta sama płyta główna z CPU i chłodzeniem, to powinno sie załączyć te chłodzenie i powinny być dźwięki z głośnika.. a tutaj nie ma ani dźwięków, ani nie działa wiatrak na CPU, ale za to działa wiatrak w zasilaczu... i jak włożę grafikę, to od niej tez.

(djl) #10

według mnie gdzieś jest zwarcie wypnij wszytko co się da i uruchom sprzęt :idea:

(adam749) #11

pisałem, że wypięte jest wszystko co sie da, spróbuje jeszcze płytę wyjąc z kompa, bo może kurz się gdzieś dostał.

....

nie działa, czyli albo zasilacz, albo płyta jest spalona, na co stawiacie?

...

Nie mam miernika do prądu, ale przetestowałem napięcia zasilacza żaróweczką i wszędzie jest prąd, żarówka świeci odpowiednio tak samo co do takich samych napięć ale przy pinie PWR GOOD żarówka się nie świeci, niewiem, czy to tak powinno być.

(Guildos) #12

Jeżeli masz możliwość to podepnij sprzęt pod mocniejszy zasilacz, bo widać, że BIOS nie dochodzi do akcji POST, albo poprostu płyta główna jest zimna. Jak z zasilaczem się nie uda spróbuj na innej płycie głównej.