PC nie startuje z nagrywarką dvd

Mam problem z komputerem na którego chwilowe rozwiązanie wpadłem przypadkowo:/ Otóż jak mam podłączony dysk ata kablem do wejścia ide1 i nagrywarkę drugim kablem do ide2 to komputer nie chce się włączyć, tzn słychać jak chodzi jednak nawet monitor się nie chce zapalić(jest pomarańczowa lampka zamiast żółtej, tak jakby w ogóle nie czytało nic z dysku). W biosie mam ustawione first boot na hdd-0 a reszta na disabled (nie ma bootowania z cd-romu). Po odpięciu kabla od cd-romu (nagrywarka dvd) komputer startuje prawidłowo. Nie wiem jak to naprawić tzn mieć podłączone razem dysk i nagrywarkę:/ Dodam, że wcześniej zaskakiwał za którymś razem po naciskaniu resetu i poweru naprzemiennie przytrzymując reset i naciskając power.

Prawdopodobnie zasilacz nie daje rady, ew. kabel od zasilania, taśma uwalona.

Z nagrywarką nie startuje a z drugim podłączonym dyskiem startuje. Trochę dziwne że z dyskiem daje rade a z nagrywarką nie???:confused:

A jak z konfiguracją tej nagrywarki,chodzi o master-slave,może zworka z tyłu napędu jest zle ustawiona,np master-master i jest konflikt w dostępie,zasilacz może pracować na granicy możliwości,albo taśma połączeniowa jest uszkodzona

Sprawdzę jeszcze zworki, może to to. Ale mam dać nagrywarkę na slave? Czy mogę podpiąć ją na drugim kablu do master i zworka na master czy tylko slave na drugim kablu?:confused:

Dodane 01.09.2009 (Wt) 14:36

@Johny miałeś rację. Trochę mnie dziwiło że na jednym dysku z ubuntu działa wszystko, dwa dyski widać nagrywarkę i dodatkową kość ram a drugi nie ma siły sam wystartować:) Zworka w nagrywarce była ustawiona nie master ani slave tylko na cable select (cs)i chciało tylko czytać z dvd a z dysku nie. Nie wiem tylko czemu dysk z ubuntu mi startował a z xp już nie:/ Ale już działa. Aha oznaczenia master/slave/cs miałem nie na naklejce tylko wytłoczone na nagrywarce dlatego może źle ustawione było wcześniej:/ Ważne że działa, dzięki:)