PC nie startuje z podpiętym dyskiem

Witam

Przejdę od razu do sedna sprawy. Sytuacja wygląda tak:

Posiadam dysk Samsunga 250gb, na którym są moje pliki + system, który był jeszcze niedawno sprawny (po awarii ramu nie mogę tego zagwarantować, ale mniejsza z tym). Gdy wezmę dysk i podepnę go u kolegi, wszystko jest ok: komputer się włącza, widzi dysk, wszystkie partycje i pliki, żadnych problemów.

Gdy podłączam ten sam dysk u siebie, komputer nie wie co robić i się nie włącza. Obojętne czy podpinam go na taśmie na jej początku, na jej końcu, czegokolwiek nie zrobię ze zworkami, komputer nie startuje. Najciekawsze w tym jest to, że na jednym dysku (40gb) jest zainstalowany Windows XP (właśnie piszę posta korzystając z xp’ka z tego dysku), więc wszystko chodzi. Nie wiem gdzie leży problem, z tego co zauważyłem, to niezależnie od konfiguracji wykrywa mi oba dyski w biosie (z dobrymi parametrami, jak np. GB) lecz na Slave, a nie 1 na master a 2 na slave.

Frustracja po prostu sięga zenitu…

MOBO: Foxconn A690GM2MA-8KRS2H

Zasilacz: Modecom MC 350

Procesor: AMD Athlon 4200+

Pozdrawiam i liczę na jakiekolwiek nakierowanie na temat.

cudak , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Dysk 250 to ATA, czy Sata ?

oba dyski to ata.

problem z dyskami rozwiązany, wczoraj wieczorem musiałem coś nie tak “zezworkować” i przez to nic nie chciało działać tak, jak powinno.

Tak trochę nie na temat, ale potrzebuje jednego rzeczowego posta z odpowiedzią: na dysku 250gb mam stary system, na nim firefoxa, konnekta itd. Da się z poziomu nowego systemu (tego z dysku 40gb) wyciągnąć zakładki z firefoxa, kontakty z konnekta i kanały z paska rss? Co bym musiał zrobić?

Tak, da się, musisz odnaleźć na tym starym dysku folder z profilem Firefoxa i zastąpić nim profil na tym nowym systemie.