PC nie uruchamia się

Witam posiadam płytę GA Z78 HD3 /procesor i7 4771 3.5GHz./  do tego Ram kingston 4G 1333 MHz 1.37V/ zasilacz Modecom 650W i wielkie chłodzenie. Wszystko nowe tylko skrzynka stara 4 letnia.

Problem polega na tym ze złożyłem te to wszystko do kupy i nie chce mi komputer wystartować aby wgrać system.

Ekran czarny i piszczy ( pi pi pi pi pi) kilka sekund i się wyłącza po chwili włącza i tak w kółko.

 

proszę o pomoc i wyrozumiałość nie jestem ekspertem więc proszę o jasne opisy porady.

Po pierwsze to sprawdź w instrukcji do twojej płyty lub na stronie producenta co znaczy to, jak to opisałeś,  “pi pi pi pi pi” bo płyta główna informuje cię sygnałami dźwiękowymi z czym jest problem (procesor, pamięć czy coś jeszcze innego).

 

A po drugie zainteresuj się tematem czarnej listy zasilaczy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Sprawdz zamontowanie ramu - moze zamontowales niedokladnie - niedomkniety modul lub w gniezdzie z dual channel pojedynczy modul,podlaczenie zasilania do plyty,byc moze trzeba gdzies wsunac dodatkowa wtyczke - kabel przy wtyczce zasilania plyty,plyta moze miec 24 pinowe zasilanie zamiast 20 pin

Witam Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź wiedziałem ze ilość piknięć w tych płytach  to znak o błędzie ale te płyty max powinny dać 11 piknięć lub drzeć się bez przerwy to bym wymacał o co chodzi

a w moim przypadku jest to pikanie około 3 do 4 sekund dość szybkie udało mi się naliczyć 23 później się już pomyliłem . A co do zasilacza to zanim go kupiłem zasięgnąłem opinii tu i tam poza tym korzystałem 6 lat również z modecoma 500 i nie było najmniejszych problemów z zasilaniem czy brakiem stabilności. Ale jak to mówią może trafiłem na dobrą sztukę ze tyle dała radę i dalej chodzi. Mam nadzieję że to tylko bios trzeba będzie nowy wgrać i komp ożyje. Tyle ze sam sobie z tym nie dam rady bo pojęcia nie mam jak się do tego zabrać. skoro nawet nie chce się włączyć.

Witaj sprawdzałem kilkukrotnie wszystko jest podpięte jak trzeba płyta 24 pinami /  plus 2 x 4 piny ATX wentylator podpięty bo startuje ramy w każdym slocie próbowałem z dodatkową kartą GTS 450 też nic procek ma w sobie jakąś hd 4XXX ponoć lepszą od tej którą mam i ■■■■ nic czarny ekran i pikanie

Twojego procesora nie ma na liście obsługiwanych przez tę płytę.

Jest obsługiwany, coś źle patrzysz. Od BIOS w wersji F6.

Spojrzałem na GA-Z77-HD3 zamiast GA Z78 HD3 - mój błąd. Jednakże płyty autora tematu nie mogę na necie znaleźć, możesz dać linka?

Chodzi o Z87, Z78 nigdy nie było.

Najmocniej przepraszam pomyliłem cyferki To jest GA Z87 HD3

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z87-hd3rev_10

płyta ma dual bios 

a sprawdź sobie co się dzieje jak wyciągniesz pamięci 

 

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4489

Masz boxowe chłodzenie? Może dla pewności zamontuj na swoim procku. Druga sprawa ram w każdy slot spróbuj jak masz jedną kość rozumiem. Odłącz dyski, wszystko co zbędne pod usb, jakieś czytniki itp. Wtedy spróbuj odpalić kompa.