PC nie widzi dysku: "select proper boot device"

Witam
Mają włączony komputer zaczął wolno pracować i nagle się zresetował. Po resecie wyskoczyło okienko z naprawą partycji E i trwało to około 4 godzin. Po tym czasie komputer się zresetował i wyskoczył wspomniany w temacie błąd. Dysk był sprawdzany u kolegi i u niego wyskoczyło „disk boot failure insert system disk and press enter” ale to już pewnie od innej plyty głownej. Dysk slychać jakby działał ale niestety nie widać go w BIOSie. Jest szansa jakoś go uratować albo chociaż skopiować zawartość?

i mamy się domyśleć jaki to system ?
a zobacz to inaccessible boot device/ Jak naprawic?? - Bing video

windows 10. wysslales filmik jak cos sie laduje a u mnie wyskakuje tylko reboot i tyle. dysku jakby nie bylo

Wpisz w wyszukiwarkę i szukaj w zakładce Video. Przyczyny bywaja rózne wiec i sposobów naprawy tez różne.

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

juz od 2 dni siedze. robilem live cd i nie znajduje mi dysku a bez tego nic nie zrobie. ostatnia nadzieja chyba w podlaczeniu go pod usb ale potrzebuje adaptera

Czy zrozumiałem dobrze? LiveCd linuxa nie widzi dysku?

Hiren’s BootCD - robilem na tym i nie widzial chyba, ze cos zle zrobilem. Probowalem tez na instalce Windowsa 10 i potem napraw komputer i wiersz polecen ale tez nic nie dalo. Moze musze na live cd linuxa to zrobic i wtedy bedzie widac. Jakim live d linuxem sporobowac?. Dysk slychac ze dziala ale moze tylko kreci, juz sam nie wiem

Byle co. Mint,Ubuntu.
Wszystkie to tzw. LiveCd.
Jak nie zobaczy dysku to masz fizyczne uszkodzenie dysku, taśmy, portu na płycie…
P.S. To tak dla pewności bo skoro Hiren`s nie widzi.

czyli po resecie i gdy wyskoczylo mi okienko Fixing E disk i po nastepnym resecie dysk mogl sie fizycznie uszkodzic? raczej cos z dyskiem bo u kolegi sprawdzalem i u niego tez blad wyskakuje „disk boot failure insert system disk and press enter” ale to juz chyba od tego ze inna plyta glowna. czyli nie odzyskam raczej plikow z tego dysku?

Najpierw upewnij sie jakimś livecd linuxa.
Jesli u znajomego jest identyczny komunikat to wyglada ze to problem z dyskiem.
Mozesz sprawdzić w serwisie bo dysk to nie tylko talerze lub nand ale takze elektronika. (nie piszesz czy to hdd czy ssd).
Jak poszła elektronika to nie powinno być az takiego problemu z naprawa. Jak poszła mechanika to juz jest problem

to jest dysk HDD. ok sciagne jakiegos livecd linuxa i sprawdze a jak nie to do serwisu. dziwne o jest bo mialem wczesniej ten sam problem tylko z linuxem. wsykoczyl blad i nie chcialo sie zresetowac wiec musialem recznie to zrobic i po resecie ten sam blad.

sudo fdisk -l - to wpisalem i pokazuje tylko pendrive

No to linux tez nie widzi HDD. Znasz odpowiedź. Zanies do serwisu niech sprawdzą, moze to tylko elektronika.

a co myslisz o podpieciu pod adapter i usb. kiedys dysk przenosny koledze ktory podlaczyl go do telewizora tez nie dzialal i go nie pokazywalo po podlaczeniu bo mu sformatowalo i w zarzadzaniu dyskami go zrobilem. najbardziej dziwne ze to juz 2 dysk i ten sam blad

Dysku nie widzi Windows 10. Dysku nie widzi Linux. Dysku nie widzi Hiren`s. Dysku nie widzi inny komputer (komputer kolegi)
Po to uruchamia sie z płyty, pendriva, jakas dystrybucje linuxa by sprawdzić czy problem z konkretnym sprzetem to problem programowy czy sprzetowy…
Mozesz oczywiście przetestować tak jak napisałeś. Gdyby zadziałało, to by znaczyło ze jest problem z portem na płycie, taśmą (pisałem o tym). Nie wiem jaka masz płyte ale powinna miec parę portów.
Przypuszczam ze dysk SATA, wiec nic nie stoi na przeszkodzie podłaczyć do innego portu i sprawdzić.
Dać inna taśmę i sprawdzić.
Tylko ze u znajomego bios tez dysku nie widział.

Najgorzej jak z rozpędu użył te same kable u kolegi zamiast cudzych.

Wszystko jest mozliwe.

uzylem jego kabli gdzie jego dysk dzialal

nie ma tam nic szczegolnie waznego ale 2 dyski poszly na tym samym kompie i po prostu dziwi mnie co moglo tam sie ze sprzetem stac. no nic diagonoze zrobia mysle za darmo wiec nic nie trace