PC nie widzi pendriva, nie mogę sformatować, nic nie pomaga

Sprawdzałem na innym komputerze - też nie widzi. Zarządzanie dyskami - również go nie ma. Formatować kilkoma programami już próbowałem, ale skoro PC nie widzi urządzenia logicznym faktem jest, że z rozwijanych list nie mogłem wybrać jaki chce sformatować dysk, więc tutaj też stoję w miejscu.

Nie ma nawet charakterystycznego dźwięku przy podłączaniu go do PC - cisza. Urządzenie to Flash Voyager USB 3.0 - Corsair (8 GB). Moja płyta główna - AsRock P67 PRO3.

Pisałeś chyba że nie jest wykrywany w innym komputerze?

Skorzystaj z gwarancji.

Tak było, niestety teraz już nie wykrywa go na innym PC…gwarancja się skończyła.

Skoro pendrive nie jest wykrywany na żadnym komputerze to pozostaje kupno nowego.

Nie jest widziany przez windows? Może sprawdź czy BIOS go wykrywa.

Jak mam to zrobić w BIOS-ie?

a próbowałeś zainstalować sterowniki do USB 3.0? (wiem że to mało prawdopodobne żeby pomogło ale możesz spróbować)

w biosie po podpięciu pendrive (oczywiście do jeszcze wyłączonego komputera) często (bo nie zawsze) są widoczne napędy/urządzenia podłączone pod USB.

spróbuj też uruchomić linuxa z live CD i wtedy podłaczyć pendrive

Któreś z tych sterków, jeśli tak które? - http://www.usb3-drivers.com/

W między czasie spróbuję z poziomu BIOS-a to zrobić jak radzisz, a z tym linuksem to nie mam pojęcia o co chodzi i jak zacząć :slight_smile: