PC obraz leci przy starcie po HDMI do TV zamiast do monitora po DP

Jak w temacie, mam TV podlaczony do PC po HDMI i jak wlaczam kompa to nie mam ekranu bootowania (ani biosu) na monitorze, bo komputer wysyla obraz do TV (mimo, ze jest wylaczony).
Jak odlacze HDMI to bootuje z monitorem. Da sie to jakos ustawic?
Oba urzadzenia wyjscia sa podlaczone do jednej GTX 1080, monitor to EIZO FS2735, a TV LG B6D.

Powinna być możliwość ustawienia w sterowniku, który ekran ma być nadrzędny.

Jak monitor i TV masz podłączone po HDMI, to spróbuj zamienić na karcie grafiki gniazda HDMI, czyli, tam gdzie jest TV, podepnij monitor.

Edit:

Lub PPM na pulpicie i panel sterowania Nvidia i zakładka konfigurowanie wielu monitorów i kombinuj.

Oczywiscie jest taka mozliwosc, ale dopiero w windowsie, czyli innymi slowy dopiero po ekranie startowym windowsa wlacza mi sie monitor. A ja potrzebuje go miec wlaczony juz przy biosie.

A to?

Monitor jest podlaczony po DP nie HDMI, czyli nie moge zamienic kabli. Nawet jakbym chcial to kabel HDMI od TV ma 10 metrow i jest w scianie.

Czyli prawdopodobnie wyższość HDMI (jest pierwsze inicjowane) nad DisplayPort i chyba tu problem.

Czyli, monitor musi mieć połączenie HDMI lub DVI

Ale nie strace na tym jakosciowo? 144Hz/full RGB?

Powinno być OK, ale to wyjdzie po podłączeniu - może spaść do 120 Hz lub będzie OK.

Edit:

Po HDMI może być max 60 Hz, ale jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz.

I z tego co napisano to wersja HDMI 2.0 przynajmniej w teorii powinna dać radę w 120 Hz.

Czyli reasumując najlepiej, DVI-D lub DP.

A DVI-D to nie HDMI - Audio?

Ale tego elementu nie rozpatrujemy - problem odświeżania.

Ale ja tylko napisałem, że HDMI = DVI-D + Audio; a dokładnie DVI-D = HDMI - Audio :wink:
Edit: To w odniesieniu do ostatniego zdania, że może spróbować skorzystać z DVI-D co jest bez sensu bo wszystkie ograniczenia HDMI są ograniczeniami DVI i w drugą stronę.

A tam… a dlaczego? ludzie uzyskują bez większego problemu odświeżanie 144 Hz, oczywiście wszystko zależy od rozdzielczości. Ale da radę.

Mam 60Hz w natywnej, specyfikacji lacza nie przeskoczysz.

Którego?

HDMI i DVI-D :wink:

Panowie lektura w internecie.

Jak wspominałem HDMI 2.0 120 Hz
DVI-D dual link (1080 taki ma) sam testowałem 120 lub 144 Hz.

Oczywiście wszystko zależy od rozdzielczości, sprzętu - czyli karty i monitora. kabli.

Edit:

Nawet HDMI 2.0b ?

https://goo.gl/images/Yb7La5
DVI-D DL max resolution: 2048x1536, EIZO FS2735: native resolution = 2560x1440.
Nawet jesli rozdzielczoscia da rade (a dal) to przepustowoscia nie daje rady przy tej rozdzielczosci wyciagnac ponad 60Hz.

HDMI kabla w najnowszym standardzie nie mam na stanie.

No to zostaje DP.

Ktore mi sie aktywuje dopiero po pelnym zaladowaniu windowsa i tym sposobem wracamy do poczatku tematu.