PC po formacie zacina i nie mogę używać słuchawek

Witajcie, ostatnio miałem wielkie problemy z komputerem, więc postanowiłem sformatować C. Jednak to nie był zbyt dobry pomysł, bo od 5 godzin siedzę i próbuję wszystko naprawić. MAm obecnie 2 problemy:

1: Usunąłem tylko programy z C, a mimo tego programy z D albo nie działają, albo są strasznie powolne,

2: Nie mogę zainstalować słuchawek. PC zainstalował mi jakieś NVIDIA High Definition Audio i nie mogę korzystać z moich słuchawek, bo nie mam płyty ze sterownikami.

Już nie wiem co robić, jestem zdenerwowany i wyczerpany po 5 godzinach męczenia się z tym gównem.

Skoro sformatowałeś C to raczej na nim nic nie masz, nawet systemu (jeśli był tam instalowany).

ad:

  1. Możliwości jest wiele - np to że niektóre były powiązane z systemowymi.

  2. Sterowniki trzeba zainstalować.

Najlepiej się uspokój, puść pełny format, potem po kolei sterowniki - płyta główna, grafika, dźwięk a na koniec interesujące Cię programiki i luz.

Ok krok po kroku.

Uspokój się, jesteś tu żeby Ci pomóc.

  1. Jeżeli nie masz płytki ze sterami to otwórz pc, na środku płyty głównej masz jaki to model, to samo robisz z kartą graficzną.

  2. Wyszukujesz ze strony producenta sterowniki.

  3. Puszczasz format jeszcze raz, najlepiej sformatuj wszystkie dyski.

  4. Gdy winda całkiem się zainstaluje instalujesz kolejno, jak kolega napisał, płyta główna, grafika, programy itp.

Nie ma co się denerwować, popełniłeś błąd ponieważ chciałeś położyć od nowa system nie wiedząc o tym nic. A programy nie działają, ponieważ były zainstalowane na systemie który usunąłeś.