PC podłączony do LCD 42" wyłącza się

Witam

Ostatnio podłączałem sobie mój całkiem niezły PC do telewizora LCD Sharp Aquos 42" aby zakosztować rozgrywki w full HD :slight_smile: Jednak po kilku/kilkunastu minutach gry w jakikolwiek tytuł komputer po prostu się wyłączał (czasami było tak, że to telewizor się wyłączał ale za chwile znowu się uruchamiał i można było grać dalej). Całość mam podłączoną do 1 listwy zasilającej, bezpieczniki są ok, nie ma mowy o przeciążeniu. Zasilacz w kompie to markowy, roczny Chieftec 450W. Reszta specyfikacji chyba nie potrzebna, dodam jedynie ze mam podkrecony procesor i pamięci RAM ale wszystko bez zmieny napięcia i stabilne (po testach na różnych programach obciążających). Dodam że gdy gram na monitorku 19" to wszystko jest ok. Czego to może by wina??

a temperatury są dobre? możliwe, że gra na wyższej rozdziałce grzeje GPU.

właśnie gry gram na monitorze to temperatura karty w stresie (radeon HD4850) dochodzi do…108oC aczkolwiek komputer nigdy mi sie nie wyłączył

temp. na telewizorze była podobna ale czy to aby na pewno to? energii karcie na pewno nie brakuje…

tak czy siak w najbliższym czasie położę nową pastę termoprzewodzącą, może problem się wtedy faktycznie rozwiąże