PC- pomoc w dobraniu części

Witam chciałbym odnowić swojego PC którego zakupiłem w 2007r.

posiadam:

  • AMD Althon X64 Dual Procesor 5200+,

-2GB RAM,

-Nividia GeForce 8800

  • Dysk 500gb

-ATA

Zastanawiam sie czy jak włoże sam procesor Intela i5-750 to czy reszta da rade pociągnąc?

Nad tym sie zastanawiam:

Procesor :Intel Core i5-750

Zasilacz: Corsair 210zł

Nagrywarka: Samsung SH- S223c Sata black

Ewentualnie

Pamiec ram: Good Ram 4gb (2X2gb)

Może coś innego polecacie może coś na AMD? budżet około 1000zł

Karty graficznej raczej nie chce zmieniac 8800 naraziw wystarcza a coś lepszego kosztuje duzo np.radek 5770.

I czy dam rade sam to wymienic? Może jakiej How-to?

Prosze o pomoc. :smiley:

Procesora Intela nie włożysz ponieważ masz płytę z innym ‘gniazdem’.

To co brać AMD Athlon II X4 635? troche tanszy a jak reszta?

Lepiej się wstrzymaj. Dozbieraj kasy i kup od razu całą budę ewentualnie dysk zostaw. Poza tym 4 kwartał roku to nie najlepszy okres na zakup podzespołów komputerowych :wink:

teraz możesz kupić jakiś fajny zasilacz i np. nagrywarkę oraz zacząć zbieranie na procka i grafike :wink:

najsampierw :smiley: udajżesię do jasnowidza/jasnowidzki, ewentualnie czarnowidza/czarnowidzki i zapytaj jego/jej o posiadaną przez ciebie płytę główną, bo sam raczej nie zaczaisz oco sie rozchodzi, te nowe płyty mają tyle cyferek i liczb, że raczej nie znajdziesz tego konkretnego oznaczenia. Jak już bedziesz pewny to podaj i się pomyśli jaki masz socket, raczej masz am2 to max proc do niej to amd athlon 6400+ 125watt, chyba że masz słabe zasilanie to maksymalnie 6000+ wersję 89watt, no może że jesteś do przodu to am2+, wtedy możemy dyskutować o ciupeńkę nowszych prockach.

SORKA ZA POCZĄTEK ALE NIE MOGŁEM SIĘ POWSTRZYMAĆ :wink:

No ale teraz dostaje dofinansowanie od rodzicow;) Wiec raczej sie skusze na pewno nie kupie GeForcr GTX 295 bo kase bym zbieral 5lat. Muszle zastanowic sie nad czyms tanszym. Kolega w drugim poscie zmartwil mnie ze do mojej plyty glownej podlaczonej do AMD nie wloze Intela i5-750. Tak wiec raczej pozostane przy AMD phenom II X4 965 black edition chyba ze zaproponujecie cos lepszego? Na pewno musze dolozyc 4gb ramu bo 2gb na mulaca viste to za malo. Karta graficzna wchodzi w gre Ati radeon hd 4870 to max jaki moge wydac.

Zastanawia mnie tylko, jak go podłączysz do tej płyty głównej… Pobierz program CPU-Z i daj screena z zakładki Mainboard.

kobi2520 , osssochodzi??? Niewiele z tego posta zrozumiałem.

Nitro12 , różne rodziny procesorów działają na różnych podstawkach (socketach). Różne firmy mają własne sockety z własnym oznakowaniem itp, itd.

W przypadku Twojej konfiguracji możliwe jest korzystanie JEDYNIE z produktów AMD (Advanced Micro Devices). Ową podstawkę masz prawdopodobnie AM2. Nowsze są AM2+ i AM3. W przypadku korzystania z procesora dostosowanego do nowszej podstawki na sockecie starszym można odczuć spadek wydajności. Nie wspominając o problemach takich jak konieczność aktualizacji BIOSu.

To co polecacie wymienic oprucz procesora? Zeby to wszystko dzialalo?

Nitro12 , nazwij proszę temat konkretnie. Popraw błędy w postach - na forum używamy polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat viewtopic.php?f=16&t=394978

A zrobisz to, o co prosiłem?

Tak oczywiscie

http://img695.imageshack.us/img695/6316/amd1.jpg

http://img155.imageshack.us/img155/9890/beztytuuvb.jpg

To singularity to kopia zapasowa jak mniemam ;] Skoro jesteś nowy to wiedz, że na tym vortalu Piratom mówi stanowcze NIE!

Nitro12 , Podstawka Twojej płyty to AM2+

http://pccentre.pl/article/show/Plyta_g … 3/id=16996

Po aktualizacji BIOS-u powinny chodzić na niej nowe proce AMD.

Wymień procesor i dołóż taką samą kość 2GB Ramu jak masz.

Weź dwurdzeniowego Phenoma II x2 i dołóż do lepszej grafiki. Do gier dwurdzeniowy fenek wystarczy.

Jeszcze jedno pytanko co brac amd phenom II X4 czy X6? X6 drozszy ale ma wiecej rdzeni

A czytałeś to co napisałem wyżej? Do gier nie są potrzebne Ci w takim stopniu rdzenie. Lepiej doinwestuj w grafikę.

Jeszcze mam pytanko jaki zasilacz i wiatrak polecacie?

A ile masz pieniędzy na zasilacz? Wentylator do obudowy chcesz tak?