PC się nie włącza

Witam. Podczas zwykłego korzystania z komputera (przeglądania zdjęć z płyty CD), ten się wyłączył i nie chce się włączyć. Nie drgnie ani z przycisku power, ani przez podłączenie prądu (wcześniej można było go tak włączyć). Od dłuższego czasu nic w nim nie ruszam, nie grzebałem. Dodam że gdy prąd jest podłączony to porty USB działają jak wcześniej. Klawiatura i hub świecą, a podłączony telefon się ładuje. Co może być przyczyną?

Jaki zasilacz (marka, model)? Możesz sprawdzić sprawność komputera podłączając inny markowy zasilacz?

Zasilacz ‘Procomp ATX KY-500W’ służył bez problemu kilka lat. Innego na daną chwilę nie mam skąd wziąć

Twój zasilacz jest jednym z tych, które widnieją na “Czarnej Liście”.

Bomba zegarowa. Pół biedy jak umrze tylko zasilacz.

 

Jeżeli zależy Ci na komputerze, to czym prędzej załatw sobie nowy zasilacz, a ten wywieź do sąsiedniego miasta i postaw największemu wrogowi pod drzwi :stuck_out_tongue:

 

Podaj resztę specyfikacji komputera.

Zasilacz, jeżeli będziesz wymieniał, musi to wszystko ogarniać :slight_smile:

Trzeba sprawdzić kompa na innym zasilaczu. Jak komp ma 5 lat, to dobry firmowy 400 W wystarczy?

Grafika nVidia gforce 9400GT DDR 2, procesor AMD phenom x4, 4 GB RAMu (2 kości po 2 GB DDR2). Tylko czy martwy zasilacz może dawać prąd portom USB?

Mój martwy zasilacz OCZ 600W dawał zasilanie na wszystko poza kartą graficzną więc pierwsze jak koledzy wspomnieli podmień zasilacz.

 

Możliwe, bo to inna linia zasilania z zasilacza, a główne linie, czyli +3.3,5 i 12 V mogą być uszkodzone lub któraś z nich?

Dostałem od kumpla stary zasilacz 350W do testu. Przed podłączeniem odpiąłem z płyty głównej wszystko prócz procesora i pamięci RAM. Ruszył. Dla pewności podpiąłem swój zasilacz pod te same parametry i nie działa. Więc wina ewidentnie leży po stronie zasilacza. Moją uwagę zwrócił fakt że mój zasilacz był podłączony z jednej strony płyty złączem 20pin połączonym z 4 pionową wtyczką (w sumie 24pin) i z drugiej strony samą 4 pinową wtyczką. Zasilacz kolegi ma tylko jedną 4 pinową końcówkę i jedną 20. Powinienem to uwzględnić przy wyborze nowego zasilacza? I jaki zasilacz polecacie, budżetowo tak na 100 - 150zł. Da radę pod taki zasilacz w przyszłości wsadzić mocniejszą grafikę, procesor?

Zasilacz na przykład Corsair VS 450W

 

Nowe zasilacze mają wtyczki 20+4/24.

 

Pod ten zasilacz możesz spokojne podłączyć mocniejsze (bardziej prądożerne) podzespoły, masz na myśli jakieś konkretne modele.

Ten zasilacz ma 408 W na linii +12V (zasila procesor i kartę graficzną).

http://allegro.pl/nowy-ocz-corexstream-500w-12v-45a-gw-24m-fv-i3932884749.html

OCZ firma upadła i bierz VS450.