PC się nie włącza

(PaTrik8) #1

Witam. Podczas zwykłego korzystania z komputera (przeglądania zdjęć z płyty CD), ten się wyłączył i nie chce się włączyć. Nie drgnie ani z przycisku power, ani przez podłączenie prądu (wcześniej można było go tak włączyć). Od dłuższego czasu nic w nim nie ruszam, nie grzebałem. Dodam że gdy prąd jest podłączony to porty USB działają jak wcześniej. Klawiatura i hub świecą, a podłączony telefon się ładuje. Co może być przyczyną?

(ADR1991) #2

Jaki zasilacz (marka, model)? Możesz sprawdzić sprawność komputera podłączając inny markowy zasilacz?

(PaTrik8) #3

Zasilacz 'Procomp ATX KY-500W' służył bez problemu kilka lat. Innego na daną chwilę nie mam skąd wziąć

(Temida Pierwszy) #4

Twój zasilacz jest jednym z tych, które widnieją na "Czarnej Liście".

Bomba zegarowa. Pół biedy jak umrze tylko zasilacz.

Jeżeli zależy Ci na komputerze, to czym prędzej załatw sobie nowy zasilacz, a ten wywieź do sąsiedniego miasta i postaw największemu wrogowi pod drzwi :stuck_out_tongue:

Podaj resztę specyfikacji komputera.

Zasilacz, jeżeli będziesz wymieniał, musi to wszystko ogarniać :slight_smile:

(JNJN) #5

Trzeba sprawdzić kompa na innym zasilaczu. Jak komp ma 5 lat, to dobry firmowy 400 W wystarczy?

(PaTrik8) #6

Grafika nVidia gforce 9400GT DDR 2, procesor AMD phenom x4, 4 GB RAMu (2 kości po 2 GB DDR2). Tylko czy martwy zasilacz może dawać prąd portom USB?

(mrFreeze) #7

Mój martwy zasilacz OCZ 600W dawał zasilanie na wszystko poza kartą graficzną więc pierwsze jak koledzy wspomnieli podmień zasilacz.

(JNJN) #8

Możliwe, bo to inna linia zasilania z zasilacza, a główne linie, czyli +3.3,5 i 12 V mogą być uszkodzone lub któraś z nich?

(PaTrik8) #9

Dostałem od kumpla stary zasilacz 350W do testu. Przed podłączeniem odpiąłem z płyty głównej wszystko prócz procesora i pamięci RAM. Ruszył. Dla pewności podpiąłem swój zasilacz pod te same parametry i nie działa. Więc wina ewidentnie leży po stronie zasilacza. Moją uwagę zwrócił fakt że mój zasilacz był podłączony z jednej strony płyty złączem 20pin połączonym z 4 pionową wtyczką (w sumie 24pin) i z drugiej strony samą 4 pinową wtyczką. Zasilacz kolegi ma tylko jedną 4 pinową końcówkę i jedną 20. Powinienem to uwzględnić przy wyborze nowego zasilacza? I jaki zasilacz polecacie, budżetowo tak na 100 - 150zł. Da radę pod taki zasilacz w przyszłości wsadzić mocniejszą grafikę, procesor?

(falcon89) #10

Zasilacz na przykład Corsair VS 450W

Nowe zasilacze mają wtyczki 20+4/24.

Pod ten zasilacz możesz spokojne podłączyć mocniejsze (bardziej prądożerne) podzespoły, masz na myśli jakieś konkretne modele.

Ten zasilacz ma 408 W na linii +12V (zasila procesor i kartę graficzną).

(PaTrik8) #11

http://allegro.pl/nowy-ocz-corexstream-500w-12v-45a-gw-24m-fv-i3932884749.html

(JNJN) #12

OCZ firma upadła i bierz VS450.