PC się samoczynnie resetuje


(Soko Adamsky) #1

Witam. Mój problem polega na tym, że mój ASUS F5Z-AP082 samoczynnie resetuje się. Dzieje się to najczęściej gdy gram w Assassin's Creed i w którymś momencie chcę zminimalizować grę. Pojawia się na sekundę niebieski ekran z literkami i następuje reset, a po zalogowaniu się w systemie pojawia się komunikat "System Windows odzyskał sprawność po poważnym błędzie". Dzisiaj znowu grałem, wyłączyłem grę i zmieniłem nazwę filmu który miałem akurat na pulpicie i nastąpił reset. Podejrzewam, że to wina zasilania, lecz nie mam pewności ze względu na brak doświadczenia w tych sprawach.

Mój sprzęt: http://img31.imageshack.us/img31/2598/sprztp.jpg

Co mogę zrobić aby zażegnać ten problem?


(Dawidfajkowski) #2

Na początek to możesz sprawdzić czy komputer się nie przegrzewa(sprawdzenie temperatury po długiej rozgrywce w biosie albo jakimś programem). Istotne byłoby też to co piszę na blue screenie.


(Soko Adamsky) #3

Z treścią na blue screenie będzie kiepsko, bo pojawia się tylko na sekundę i w tekście nie ma polskich znaków. Ostatnio zauważyłem, że ten blue screen nie pojawił się, tylko zrobił się czarny ekran i w lewym dolnym rogu ekranu były tylko 2 niebieskie kwadraty. Zmierzyłem temperaturę przed i po graniu przy pomocy PC Wizard 2010. http://img64.imageshack.us/img64/2963/temperatura.jpg

Myślę, że to faktycznie może być wina przegrzewania się procesora, ponieważ gdy włączę Assassin's Creed i 2 minuty pogram to mogę spokojnie zminimalizować, lecz wciąż nie mam pojęcia co zrobić aby ten problem zażegnać.