PC Tablet i Windows XP

Witam. Kopiłem używany PC tablet Gateway cx2610. Wgrany jest Windows Vista. Tablet ten jednak ma oryginalny sticker dla xp i chciałbym przejść na XP bo procek to 1.6 centrino i tylko 1gb ram wiec powinien xp trochę lepiej chodzić (prawda?).

Pytanko moje jest takie czy po wgraniu zwyczajnego XP Pro SP 2 będę mógł operować normalnie Tableten piórkiem czy bede potrzebował jakieś specjalne oprogramowanie które nie mogę znaleźć na stronie producenta. Czy XP ma już w sobie wszystkie sterowniki do obsługi tabletu (vista ma już wszystko w sobie )

Polecacie wgrać XP czy zostawić już viste tak jak jest ? Nigdy nie miałem wcześniej do czynienia z pc tablet …

Zwykła wersja XP nie posiada pełnej obsługi piórka (być może działa jako mysz). Żeby mieć obsługę pełną, rozpoznawanie pisma, klawiaturę ekranową i całą resztę rzeczy dla TPC potrzebujesz Windows XP Tablet PC Edition. Specjalna edycja, nie do kupienia w sklepie.

PS. Vista jest znacznie wygodniejsza pod względem obsługi komputerów typu Tablet PC. Ja używam na Pentium 1,7 GHz z 1 GB RAM i nie narzekam, choć mogło by działać szybciej.

Nemhein: wiec polecasz zostawić Viste ? No faktycznie naklejka z licencja test na Windows XP PC Tablet Edition…

Ja mam taka sama konfiguracje… Możesz mi “powiedzieć” czy XP PC tablet Edition będzie tak samo funkcjonalny jak Vista (obsługa piórka, pisanie itp itd) ?

Ja mogę zadzwonić do Gateway i mi przyślą Restore Disk z XP Tablet edition. Lepiej zadzwonić po CD i wgrać XP czy zostawić ta viste ?

Będzie tak samo funkcjonalny. Obsługa piórka, rozpoznawanie pisma i tak dalej działa pod XP Tablet PC Edition. Nie ma kilku szczegółów (według mnie w XP klawiatura ekranowa jest gorsza, brakuje mi “Pen Flicks” i paru drobiazgów), sama idea jednak jest taka sama - również programy takie jak Journal są w XP TCE, można też doinstalować bardzo fajne Experience Pack i Education Pack dla XP TCE.

Skoro możesz zadzwonić by przysłali Restore Disk, zrób to. Poużywaj Visty, jeżeli stwierdzisz, że coś nie odpowiada, możesz wrócić do XP.

// drobna uwaga: nie mam 1,7 GHz jak pisałem wyżej, ale 1 GHz. I tak słaby procesor to wyraźne wąskie gardło dla Visty.