PC Tools Antivirus co o nim sądzicie?

Jak w temacie dla mnie to dobry AV bo wykryl 4 zainfekowane pliki a avast! żadnego

kaszanka i tyle!!!juz avast jest lepszy!!ale polecam ci Avire z darmowych

Według mnie ten program to jedno wielkie dno… Zerowa wykrywalność… W zamian za to polecam Avire. Bardzo dobry AV… Bradzo dobra wykrywalność wirusów, częste aktualizacje, mało ramkow zajmuje…

Może to też dobry pomysł

Beznadziejny; to że avast nie wykrył (avast nadaje się tylko do chodzenia po onecie itp.) to o niczym nie świadczy, bo avasta uważam za jednego z najgorszych av. Zainstaluj avire, kaspra, g date lub f-secure to powykywa… :slight_smile: Polecam avire :smiley:

Dzieki za rade zainstalowalem Avire nawed kompa tak nie przymula jak avast!

Każdy będzie promował swój program. W takich sprawach najlepiej jest się samemu przekonać. Ale co do jednego się zgadzam

Sam jej używałem i byłem zadowolony. Pożegnałem ją bo te problemy z serwerami dla darmowej wersji już mnie dobiły. Ale wykrywalność ma za to bardzo dobrą po odpowiedniej konfiguracji.

konfiguracja aviry

http://antivir-polska.info/faq/

Jeśli chodzi o Avasta…fakt, wykrywalność niska, częste przypadki fałszywych alarmów…ale plus za to iż podobnie jak markowe nortony, kasperskie itp zablokuje Ci podejrzaną zawartość w momencie próby pobrania…a nie dostępu, jak to mi się przydarzyło z darmowym antywirusem AVG.

Pc Tools również miałem okazję okazję poznać, i owszem, coś tam wykryło, piszę coś tam ponieważ jak wyżej wspomniałem, raczej nie mam doczynienia z podejrzaną zawartością w sieci.

Avira z kolei zawiodła mnie, gdy w zainfekowanym pliku złapałem szkodnika Vendo.

Szkodnik ten namieszał mi sporo a Avira wykryła tylko dwa z ok 10 plików które Vendo porozsiewał w różnych rejonach mojego systemu i uczynił sobie z niego poligon doświadczalny.

Czyli krótko mówiąc pozwoliła mu rozgościć się i zrobić swoje.

Avira z jeszcze jednego powodu kojarzy mi się źle, mianowicie chodzi o wyskakującą co pewien czas wielką, na pół monitora reklamę zachęcającą do przejścia na płatną wersję tej aplikacji.

Korzystałem również z bezpłatnej wersji McAfee, ufundowanej przez Aol ale ten progs z kolei powodował atak błędów ze strony internet expl.

Po usunięciu Mcafee, problem znikł:)

Jeśli jednak miałbym szczerze polecić jakiegoś antywirusa, to stawiałbym na kasperskyego.

Korzystałem z niego przez rok i mnie nie zawiódł, i sądze że 80 zł wydać na rok to nie sztuka a w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem taki kacper tworzy solidną tarczę.

Na koniec polecam wejść tu

http://download.zonealarm.com/bin/free/sum/index.html w najbliższy wtorek 12stego.

Szykuje się jakaś promocja, będzie można zgarnąć komercyjną aplikację za free.

Promocja będzie ważna jedynie przez dobę, więc lepiej być czujnym.

Można też zerkać z ciekawości na www.giveawayoftheday.com/ gdzie co dzień rozdają komercyjne aplikacje za free ( a w weekendy wrzucają jakieś gierki http://game.giveawayoftheday.com/) , do użytku na rok czasu.

W zeszłym tygodniu można było załapać się na “a-squared Anti-Malware 3.5”, także warto czasami odwiedzić i tą strone.

Pozdrawiam:)

ja do tych propozycji dodam jeszcze ashampoo antivirus

hmm…używałwm kiedyś PC tools Spyware Doctor i się sprawdzał, odnośnie antywirusa to raczej lepiej zainstalować Avasta bądź zainwestować w Kasperskiego :slight_smile:

NIe znam gorszego programu antywirusowego.

Według mnie najlepszy jest NOD32 nie spowalnia systemu sam pobiera aktualizacje i ma bardzo dobrą wykrywalność wirusów.

Całkiem niezły jest też AVG choć czasami zdarzyło się nie wykryć trojana.

A ja uważam żeby w ogóle nie mieć AV, wystarczy Linux i nie ma Virusów (Off-Topic)

A wracając do tematu, polecam Kaspersky IS 2008, sam mam ten AV na Viście, i bardzo dobrze działa.

A darmowe AV są po prostu “nie opłacalne”.

:slight_smile:

O Właśnie dobrze że mi przypomniałeś.

Kaspersky to również dobry atnywirus godny polecenia.

Mój brat ma go na laptopie i sobie chwali.

Nie spowalnia mu systemu i wykrywa z duża skutecznością wirusy.

Darmowe antywirusy to kicha… Najlepszy w tej chwili jest Kaspersky w wersjach 7 i 2009 w edycjach internet Security

Wersja 8 i 2009 to ten sam program.

Sry w wersji 7*

Najlepszym wyborem jeżeli chodzi o skuteczność to obecnie G DATA trochę bardziej obciąża niż KIS, ale na domowego peceta wersje HOME z licencja na rok już dostaniesz za 60zł

Może mniej kosztuje, ale nie znam nikogo, kogo by Kaspersky zawiódł, ale znam za to kilka osób, którym G DATA automatycznie usunęła kilka sterowników z Visty…

Siemka, teraz to będzie się nazywało Symatec Tools Antivirus !

Testowałem wpuścił każde badziewie i czekał mnie format, na szczęścia uruchomiłem skanowanie avast! podczas rozruchu i powywalał wszystkie syfy, potem przeskanowałem kopa Kaspersky Online Scanner i kom był czysty, jednak avast! nie jest taki zły :smiley:

Pozdrawiam