PC traci moc i się wyłącza...;/

Siedziałem dzisiaj na gg, gdy nagle PC się wyłączył… myślałem, że to kolejny spadek energii lub prąd padł… ale po włączeniu ukazał się komunikat… że muszę wejść coś się dzieje z HARDWARE (hardwere nie zapamietalem jak to sie pisze;p) i mam wejść w POWER w bios’ie… dałem mu odpocząć i teraz działa… ale komunikat dalej sie pojawial przy wlaczaniu pc… moze ktos wiec co moze byc przycznyna?;/

Najprawdopodobniej zasiłka pada. Podaj konfig kompa to coś wybierzemy :slight_smile:

karpiu2150 , z programu Everest Ultimate daj odczyty z czujników. Szukaj ich w komputer->czujnik.

Jaki Masz zasilacz: moc+marka?

Wejdź też do biosu i załaduj w nim ustawienia zoptymalizowane (Load Optimized Defaults), a potem zapisz zmiany klawiszem F10.

Co do marki to nie zobacze bo musialbym wymontowac zasilacz:P co do mocy to yy:) mam pentiuma 4 i ostatnio kupowalem nowy zasilacz to jest 230V?

a odczyt z Ever’a:

http://img177.imageshack.us/my.php?image=eversi0.jpg

Edit:

No ok, wejsciowe:P ale P4 musi miec juz silniejszy zasilacz bo inaczej go nie uniesie… wiec ktos kto sie zna juz ma przedzial… w sklepie mi dali taki zeby odpowiednio go zasilil za 60zl wiec duzo opcji nie ma:)

230 V to napięcie wejściowe :stuck_out_tongue:

A temperatura procka “troche” za wysoka. Sprawdź czy wentylator się kręci i czy radiator nie jest zabity kurzem

karpiu2150 , Masz ogromny problem z temperaturą procesora. Radzę wyczyścić z kurzu chłodzenie na nim, zmienić pastę termoprzewodzącą i uporządkować kable w obudowie.

Wejdź do biosu i odczytaj napięcia w oknie PC Health Status.

Nie mialem takiego okna… ale w power pisalo ze :

CPU 81o C / 177.5o F i palilo sie na czerwno czyli zdecydowanie za duzo;/

mam dwie teorie spiskowe…

  1. koles ktory skladal mi kompa zle go poukladal w srodku i zle chlodzi…

  2. to wina 3 nocnego sciagania i chodzenia kompa miedzy tymi nocami caly dzien… co w wyniku tego zlego chlodzenia zaowocowalo w tym;/

Czyli co moge zrobic aby to naprawic? oprocz kupna nowego kompa…

Koniecznie zajrzyj do środka, wyczyść z kurzu, ułóż kable i zobacz, czy wiatrak na procesorze kręci się.

Ok, wyczyscilem wszystko, odkurzylem itp… ale zauwazylem, ze wiatraczek nie dziala od procka oO

i juz mamy przyczyne… jak go wymienic ? lub naprawic…

Zobacz, czy kabel nie jest uszkodzony? Chyba czas kupić nowe chłodzenie.

to moze najpierw go rozkrec i dobrze przeczys ja mialem kiedys taki problem tylko waiatrak od zasilania nie chodzil rozkrecilem przeciscialem i jest ok

yy… kabelek ( taki z 3 dziurkami;p ) nie jest nigdzie podlaczony oO

pewnie jak go czyscilem to nie podlaczylem… ma ktos pomysle gdzie go ‘wtyknac’ ? bo ja nie wiem…

Przy procesorze powinna być wtyczka i podpisana CPU_FAN

Ok, działa:) ale jak wlaczam pc dalej wyskakuje blad HARDWARE MONITOR i kaze wejsc do biosa i ‘POWER’ tylko ze tam nic nie ma…

a druga sprawa, od zasilacza odchodzi kabelek jest na koncu czarny i jest na nim napisane SATA do czego on jest? trzeba go podlaczac? bo wczesniej w zasilaczu takiego nie mialem raczej…

No tej chyba zasilanie SATA, czyli pod nowsze dyski itp.

ps. Pisze “chyba” bo Saty nie mam w kompie i pewien nie jestem.

Kolega Kalin juz mi pomogl na gg:]

Dziekuje wszystkim za pomoc;)

bez odbioru tshhhhhh…