PC/USB wykrywa tylko mój sprzęt(pendrive/telefon/aparat)

Siemanko,

Mój PC od jakiegoś czasu przestał wykrywać wszelkie urządzenia podpinane pod USB poza moimi/zainstalowanymi wcześniej. Czyta moje pendrive’y, czytniki, telefony itp., nie czyta cudzych penów, komórek, aparatów itd.? Odinstalowałem sterowniki w menadżerze, zainstalował je ponownie ale nie dla “obcego” pena. Komunikat, że Nieznane urządzenie i nie mógł zainstalować sterownika. Gdy wpiszę w wierszu polecenia list disk, to wyrzuca tylko dysk twardy, zupełnie nie widzi pena, menadżer widzi “DISK”. Podpinane “obce” rzeczy działają oczywiście u ich właścicieli.

http://s14.postimg.org/r3ko24jv5/Bez_tytu_u.png

Możesz spróbować przeinstalować sterowniki od chipsetu. Ewentualnie skorzystaj z opcji przywracania systemu i wybierz punkt, który został utworzony wtedy, gdy wszystko działało prawidłowo.

Przeinstalowałem(downgrade) i ta sama sytuacja. Ta opcja dzieje mi się już z rok, ale teraz muszę coś podłączyć i chciałem się za to wziąć nie robiąc formatu…

 

EDIT: Przy podłączeniu mojego pena jest klasyczny dźwięk podłączenia czegoś pod USB, jak podłączam “obcy” sprzęt, to jest taki krótki sygnał jakby podłączenia i odłączenia od razu

Pobierz i uruchom narzędzie naprawcze dostępne pod przyciskiem FixIT : http://windows.microsoft.com/en-us/windows-vista/tips-for-solving-problems-with-usb-devices

lub odpal narzędzie naprawcze dostępne w systemie : http://www.thewindowsclub.com/troubleshoot-fix-windows-hardware-devices-problems-troubleshooter

Wynalazł tylko problem z drukarką, która…drukuje i nie ma z nią problemu. Podpiąłem obcy pen i nie widzi, nie wykrywa, ten sam krótki dźwięk podłączenia-odłączenia, pen sprawdzony, działa nawet pod TV.

Kliknij prawym na “DISK” > właściwości > podaj zrzut z zakładki Ogólne i z Szczegóły - Identyfikator sprzętu.

http://s4.postimg.org/fwjeet6nx/DISK1.jpg

Klikałeś w aktualizuj sterownik ?

Nie było nic grzebane w edytorze zasad grupy ?

http://s27.postimg.org/mfye1ya0z/DISK2.jpg

 

Nie grzebałem, nie wiem co to jest.

Wygląda to jakby wysypały się pliki .inf…

Spróbujemy zarejestrować świeże informacje na temat niepowodzenia instalacji sterownika do logów.

1.Podepnij ze dwa niedziałające pendraki

  1. Wejdź w folder \Windows > inf > w polu wyszukiwania wpisz “.log” Teraz otwórz kolejno pliki - setupapi.dev.log i setupapi.app.log > skopiuj ich zawartość i wklej na www.wklej.org tu daj linki do wklejek.

Jest w folderze inf plik usb.inf ?

http://wklej.org/hash/edb8bc2eb83/ <-dev

 

http://wklej.org/id/1517321/ <-app

 

EDIT:

 

http://s3.postimg.org/3wu5uzy3n/INF.jpg

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W logu występują błędy które wskazują na to że system nie potrafi odnaleźć ścieżki do plików inf, w efekcie nie wie jakich sterowników użyć :

 

Tak, używam Sunrise Seven, czyszczenie DriverStore\FileRepository jest odhaczone, ale być może kiedyś było zaznaczone. Który plik trzeba przywrócić do poprzedniej wersji?

 

EDIT: http://www73.zippyshare.com/v/11329300/file.html

No to mamy prawdopodobnie winowajce. Najlepiej przywrócić cały folder z oryginalnej płyty z pliku sources\>install.wim<( otworzysz plik 7Zipem) , podmiany ze względu na zabezpieczenia i uprawnienia, dokonasz chyba najszybciej na jakimś systemie LiveCD - mini windows xp z płyty hirens boot


Co do CBS.log - nie wykazało naruszeń.

Pozostaje zrobić to co powyżej.


Windows 7 x64 ? Ewentualnie, tymczasem podrzuć te foldery do DriverStore\FileRepository : http://www59.zippyshare.com/v/76577806/file.html

Tak, już tworzę z działającego pena hirens boot, długo trwa strasznie. Win7 x64 mam na dysku.

 

Wyskakuje, że nie mam uprawnień do wykonania tej operacji, jestem adminem i to jedyne konto na tym kompie, a nie chce skopiować/zastapić tych plików.

Tak myślałem. Z Live Cd pójdzie.

Podesłałem 3 katalogi o których jest wzmianka w logu. Nie wiadomo jednak jakich jeszcze plików brakuje, dlatego lepiej podstawić oryginalną zawartość.

USB jest bootowalny, ale po restarcie i zmianach w biosie nic się nie dzieje, co dalej? Jak podmienić te pliki?

Użyj LiveCD jakiegoś Linuxa : https://wiki.ubuntu.com/UbuntuGNOME/GetUbuntuGNOME , http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows

W końcu udało się zbootwać Win7 z pena, ale w opcji naprawczej żeby przwrócić system, to potrzebny jakiś wcześniej zapisany obraz, który trzeba wskazać. Wybierałem plik .iso z systemem i wszystkie inne pliki i nic.

Kompletnie się nie zrozumieliśmy. Ty potrzebujesz wyciagnąć folder “FileRepository” z iso Windows , następnie na systemie LiveCD dokonać podmiany/uzupełnienia zawartości tego folderu za pomocą eksploratora plików systemu livecd.

Folder FileRepository uzyskasz z iso za pomocą 7Zip > klikasz na iso prawym > 7Zip > otwórz archiwum > wchodzisz w folder “sources” szukasz pliku “install.wim” - klikasz go dwukrotnie. Wchodzisz w folder 3 i kolejno dokopujesz się (struktura folderów jest taka jak w Windows ) do DriverStore > wypakowujesz folder FileRepository na pulpit.

Masz jakiś problem z livecd sprubujemy może wykonać tę operacje na koncie systemowego admina. W wiersz polecenia jako admi wpisz:

net user administrator /active:yes

> enter, jak komenda się wykona wyloguj się > zaloguj się na na “nowe” konto admina i spróbuj przekopiować pliki do FileRepository.