Pc Vs Xbox 360 - Kilka Pytań O Klocka

Witam. Zastanawiam się nad modernizacją PC lub zakupem X360. Nie miałem wcześniej żadnej konsoli. Powód jest prosty. Upgrade PC jest za drogi, za szybko wychodzą nowe podzespoły, a producenci gier tylko na tym żerują. Kupisz dziś grafikę za dwa miesiące nie obsługuje już jakiejś technologii ( dx :*). Kolejna przyczyna to Vista i DX tylko dla niej, nie znoszę tego systemu i nie mam zamiaru na niego przejść, ale pewnie zmusi do tego DX jeżeli zmodernizuję PC.

Jak jest z grafiką na Xbox ? Chodzi mi głównie o gry sportowe bo tego mi brakuje. Ogólnie nigdy nie zależało mi na grafice w FPS, ale w grach sportowych nie mogłem patrzeć na FIFA 07/08, które wyglądają obrzydliwie i nie dają mi żadnej radości z gry. Lepiej ma się NBA i NHL - który zawsze najładniej się prezentował pod względem grafiki.

Czy na konsole też wychodzi taka kaszaniasta FIFA (grafika) czy jest znacznie lepiej. Mordobicia wyglądają ładnie (PS2@soul calibur 2 :*).

Czy znacie jakieś www z gameplayami z klocka, jakieś screeny z gry ( nie rendery ! tylko REAL ).

Jak wyglądają konsole pod względem technicznym, czy są jakieś awarie, problemy z temperaturą podzespołów. Jak jest z grami, ceny, grafika, dostępność.

Czy do Xboxa360 można podłączyć mysz+klawiaturę i grać w FPSy tak jak na PC ? Jeżeli tak to czy może to być mysz/klawa od PC.

Jak wygląda gra online ( są jakieś opłaty ? czy tylko za łącze). Wasze opinie, sugestie i przemyślenia mile widziane.

Zapraszam do kulturalnej dyskusji na temat bez zbędnych oft.

Co do grafiki w FIFA 08, na PC i na konsole nowej generacji, to różni się i to bardzo. PC-eta umieszczono, w jednym “koszyku” razem z PS2 więc nic dziwnego, że grafika odbiega i to znacząco od dzisiejszych standardów. FIFA na PC, oraz FIFA na Xboxa360/PS3, to były praktycznie dwa różne projekty, przez co FIFA 08 na PC-eta (moim zdaniem) stała się jedną z najgorszych w historii.

Jeżeli chodzi o gameplaye z najnowszych gier na xbox’a 360, to polecam Ci obejrzeć ten filmik z youtube (i wszystko jasne :P):

KLIK

Na resztę pytań, co do xbox’a, najwięcej odpowiedzi znajdziesz na konkretnych forach, zajmujących się głównie konsolami, wystarczy wklepać w google, xbox forum. Jak również ten wątek na pewnym forum może okazać się interesujący: TUTAJ

o ile pierwszy xbox był prawie całkowicie bezawaryjny tak awaryjność xbox360 jest ogromna z powodu przegrzewania, nowa wersja 65 nm też podobno nęka ten sam problem ale M$ wydłuża gwarancje na konsole do 3 lat wiec może warto zaryzykować :wink:

wprawdzie jestem szczęśliwym posiadaczem pierwszego Xboxa ale mogę ci powiedzieć ze całkiem nieźle gra sie na joypadzie zarówno w FPSy jak i inne gry, niema więc sensu podłaczać klawy