PC w granicach 1500zł

Witam serdecznie.

Ostatnio mój laptop zaczął szwankować a obecnie jakakolwiek praca na nim jest niemożliwa. W związku z tym postanowiłem że kupię PC, głównie dla tego, że korzystam z komputera sporo, czasami jest włączony 24 godziny bez przerwy a laptop tak długiego i efektywnego działania mi nie dawał.

Z racji tego, że jestem w tym temacie kompletnym lajkonikiem zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze sprzętu. Komputer który chciałbym "złożyć’ będzie używany głównie przy oglądaniu filmów, robieniu prezentacji, prac na studia, jeżeli chodzi o gry raczej nie koniecznie dla tego proszę o polecanie sprzętu dobrze sprawdzającego się w multimediach/biuro/internet ? Ciężko mi to precyzyjnie określić, ale myślę, że się połapiecie i będziecie wiedzieli co mi polecić ;d

 

Ach, i jeszcze jedno… potrzebuję również netbooka aby móc przeglądać internet, wyświetlać prezentacje/pokazywać zestawienia itp czy też podłączyć taki sprzęt do telewizora aby obejrzeć film. Budżet na ten sprzęt to jakieś 800-1000 zł, jeżeli znajdują się tu i tacy spece bardzo proszę o poradę jaki sprzęt najlepiej wybrać.

509zł Intel Core i3-6100
165zł Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FB/8)
229zł MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX
335zł GoodRam Iridium Pro 240GB
50zł Nagrywarka
203zł Cooler Master b500 v2 500W

  • obudowa wg. uznania

Gry niekoniecznie, ale mimo wszystko zamierzasz w cokolwiek grać? Bo jeśli nie to do pozostałych czynności bez problemu wystarczy procesor ze zintegrowanym układem graficznym. Natomiast gdybyś chciał pograć w coś bardziej wymagającego niż saper czy pasjans to jednak nie zaszkodzi tutaj wrzucić jakiejś dedykowanej karty graficznej.

A jak z możliwością ew dokupienia takiej karty w późniejszym terminie?

Na obecną chwilę granie nie jest moim priorytetem, zresztą gram tylko w fife (sporadycznie) i to na konsoli więc wolałbym ewentualnie kupić więcej ramu bądź bardziej wydajny procesor niż wydawać kaskę na grafikę

Zauważ, że zaproponowany zestaw nie posiada zewnętrznej karty graficznej.

Grafikę możesz zawsze dokupić w późniejszym terminie.

Wbrew pozorom, aktualne zintegrowane karty graficzne Intela (w tym przypadku HD 530) są całkiem wydajne i pozwolą uruchomić sporo tytułów. To już nie jest ta padaka co kiedyś.

Swetnie.

Jeszcze jedna prośba… chodzi o dysk a konkretnie o jego rodzaj HDD, SSD (coś takiego słyszałem i wyczytałem) w zestawie, który podpowiedziałeś podobno jest ten droższy (ale jestem cebulakieeem!) z większą prędkością odczytu a mi (tak mi podpowiedziano) nie jest taki potrzebny.
Jeśli chodzi o pojemność jest okej. Prosiłbym o podpowiedź w tej sprawie o ew podusuniecie innego dysku, może uda mi się jeszcze dziś zamówić sprzęt :smiley:

Ten który podałem to dysk, który kosztuje praktycznie tyle co “te najtańsze” a wydajnością bije wiele dużo droższych modeli.
 Nie zamieniał bym go na cokolwiek innego, nie warto. Jeśli chcesz to możesz ewentualnie wybrać wersje 120GB, ktora jest o 100zł tańsza.

Około 250GB dysku twardego Ci wystarczy? Jeśli tak no to zdecydowanie lepiej wrzucić SSD, szybciej będzie.

W jakim sklepie będziesz kupował?