Pc + wieża = buczenie!

Witam,

Mam mały problemik, chciałem podłączyć komputer do wieży przez AUX. Kupiłem więc kabel 3.5 Jacka ----> 2 x Chinch. Podłączyłem i zamiast słuchania muzyki przez głoniki wieży słyszę dźwięk jakby sprzęgi, buczenie takie, wiadomo pewnie o co chodzi. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić to poproszę o podpowiedź.

Parę miesięcy temu miałem podobny problem. Zestaw głośników Creativa (2.1) zaczął nagle buczeć. Ba! Nawet rozkręciłem subwoofer, żeby sprawdzić, czy nie ma jakichś problemów z elektroniką. Przypadkiem jednak odkryłem, że problem był… software’owy - włączony mikrofon na słuchawkach podłączonych do komputera. Wyciszyłem go panelu “Regulacji głośności” i jak ręką odjął. Sprawdź, czy to nie taki sam prozaiczny problem u Ciebie.

Komputer masz podłączony przez listwę do gniazdka z uziemieniem?

jeżeli antena do wieży jest kablowa -to na czas słuchania z komputera -odłącz ją…

-lub komputer i monitor podłącz do gniazdka bez uziemienia…

Dzieki maru1 odłączyłem antenę i śmiga, teraz tylko kwestia czy jest jakiś sposób żeby radio śmigało pomimo podłączonego kompa, bo jakoś nie widzę sensu przełączania co chwila anteny i chinchy

jeżel podłączysz komputer do prądu bez bolca uziemiającego to nie powinno być

zakłóceń -to w niczym nie wpłynie na pracę komputera…