PC + Xbox360 - Jeden monitor


(~Koldy) #1

Witajcie!

Mam pewien problem, gdyż chciałbym sobie podłączyć Xboxa (x'a) do komputera tak, aby on przechwytywał obraz z niego i wyświetlał na monitorze podpiętym do PC. Z dzwiękiem sobie poradziłem, podłączyłem minijack odpowiadający za dzwięk z x'a do wejścia Line-in w karcie dzwiękowej, natomiast za obraz nie wiem jak się złapać.

Trochę poszperałem po sieci i wychodzi na to, że moja karta graf. (GeForce 6600) ma 3 wyjścia (DMI, VGA, S-Video), nawet w instrukcji od karty piszę, że muszę użyć kabla dostarczonego (którego mam), opisują tam, zę kabel powinien mieć z jedej strony dwa wejścia, mój niestety jest pojedyńczy obustronnie...

Więc moje pytanie, da się tak zrobić, żebym przechwytywał obraz z X'a na kompa tak jak to zrobiłem z dzwiękiem? Jeżeli tak, to w jaki kabel mam się zaopatrzeć?

Dodam jeszcze, że od Konsoli wychodzi kabel component (3x Czincz), z czego 2 idą na dzwięk i zostaje samotny na video.

pozdrawiam


(Sokar11) #2

NIe bardzo rozumiem twoją wypowsiedz ale karta graficzna ma 3 “wyjścia” przez które wysyła obraz a nie odbiera a rozumiem że ty chcesz podłączyć konsole pod karte graficzną aby odbierała obraz. Tak sie nie da moim zdaniem.


(Jaworski10000) #3

Tak jak kolega wyżej napisał pod kartę graficzną nie da się podłączyć konsoli jeżeli chcesz przechwycić obraz z konsoli musisz się zaopatrzyć w odpowiednią kartę tv http://allegro.pl/obraz-i-grafika-tunery-tv-i-sat-4315 http://allegro.pl/tuner-tv-hybrydowy-leadtek-dvb-t-mpeg-4-h-264-kra-i1885632530.html


(system) #4

Musiał byś mieć kartę graficzną z technologią VIVO (Video In, Video Out). Obecnie chyba już nie produkowane. Ewentualnie karte TV z HDMI, DVI ale tego też chyba nie produkują :stuck_out_tongue: W kartach ATI ta technologia nazywa się All-in-Wonder http://en.wikipedia.org/wiki/All-in-Wonder


(Pharun) #5

Trochę to szalone, ale:

  1. Dźwięk już masz bo podłączyłeś całość do kompa - OK

  2. Podłącz X’a do monitora w wejście HDMI (oczywiście jeżeli Twój monitor takie ma bo jak nie to plan padł)

  3. Kompa podłącz do monitora w wejście DVI

Co dalej:

Korzystasz z kompa - wszystko działa normalnie i nagle… chcesz pograć na konsoli, więc:

  1. Dźwięk z konsoli idzie przez kompa

  2. Na monitorze przełączasz źródło sygnału z DVI na HDMI

na moje - zadziała :slight_smile: (oczywiście mankamentem jest to że żeby skorzystać z kompa musisz zatrzymać grę i znów przełączyć źródło sygnału, ale zawsze to tańsze niż zakup drugiego monitora/telewizora)


(zaikor) #6

a jaki to ma sens przeca hdmi obsluguje tez dzwiek. koledze codzilo chyba o przechwytywanie obrazu z konsoli, pewnie jeszcze z mozliwoscia nagrywania celem puzniejszego wyslania do sieci i pochwalenia sie fragami…

koledzy wuzej pisali potrzebna ci specjalna karta do odbioru sygnalu bycmoze zwykle svideo by wystarczylo (niewiem bo niemam pojecia jakie wyjscia obrazu ma x-box)


(Łukasz14) #7

~Koldy , a po co tak kombinować? Jeśli nie masz odpowiedniego wejścia w monitorze (HDMI) to możesz kupić przejściówkę od xboxa do monitora (VGA), miałem takie rozwiązanie i jest w pełni zadowalające :slight_smile:

Tutaj znajdziesz ten kabelek: http://allegro.pl/listing.php/search?ca … nge_view=1


(~Koldy) #8

No więc tak:

  1. HDMI w monitorze nie mam, bo dawno już bym to zrobił.

  2. Mam kabel VGA do Xboxa, ale znudziło mnie ciągłe przepinanie, raz komp, raz X.

  3. Z tego co szukałem i czytałem, dlatego też założyłem ten temat, to moja karta GeForce 6600 ma dwa wyjścia DMI, oraz VGA i wyjście/wejście VIDEO.

Tutaj jest moje pytanie czy aby na pewno tak jest i jak kupiłbym kabel Czincz->s-Video i podłączył do kompa to czy przechwyciłbym obraz, bo z kartą telewizyjną to wiem, ale nie mam funduszy aktualnie i zrobiłbym sobie to po taniości, gdby się dało. (nawet w instrukcji od karty jest, że może otrzymywać obraz)

pozdrawiam


(igrek) #9

Jesteś pewien że twoja karta ma wejście? Ma tylko wyjście i nie DMI a DVI. Możesz z karty przekazać tylko obraz do innych urządzeń np tv.


(~Koldy) #10

Instrukcja przemawia do mnie:

Więc czy jak kupie taki kabel:

http://allegro.pl/leadtek-kabel-przejsc … 08787.html

To będzie działać czy nie? Bo do karty graficznej dostałem tylko taki:

12311a.jpg


(zaikor) #11

czyli ze niekoniecznie obsluguje odbior obrazu


(~Koldy) #12

No ale skoro dostałem kabel to chyba powinno obsługiwać. (bo tam dalej pisze, że jeżeli supportuje to dołączonty jest kabel)


(BACKHAD) #13

A co jeżeli podłączyłbym x’a przez hdmi do płyty głównej i chciał to przechwycić obs’em?