PC z superarketu

Kto czytał najnowszy Komputer Świat i o komputerach z supermarketów? Zachęcam do dyskusji na ten temat.

Nie czytałem, ale domyślam się, że komputery z supermarketów będą oceniane bardzo negatywnie.

Kup sobie najnowszy numer. Nie chodzi tu jakość sprzętu tylko o jakość obsługi i wykształcenie.

Reporter: “Czy na tym PC pujdą najnowsze gry?”

Obsługa: “Owszem”

Komputer miał Linuxa

(cytat nie jest dokładny, lae każdy ie o co biega)

jeżeli ktoś się nie zna na kompach ma przechlapane z taką pomocą, a ten kto się zna ma niezły ubaw :slight_smile:

zapewne i tak jest , a moim zdaniem niesłusznie a to dlatego że za niewielkie pieniądze można kupić naprawde dobrą jednostke , dla niektórych może być to gotowy do pracy zestaw ale dla bardziej zaawansowanych maniaków kompa bardzo dobre podzespoły do złożenia swojej własnej jednostki , nawet jeżeli wymienimy w takim mediamarkowym kompie płyte gł czy karte graficzną to i tak jesteśmy z kasą do przodu w przypadku kiedy kupowalibyśmy wszystki sprzęt osobno. jakiś rok temu w pewnym hipermarkecie kupiłem jednostke z procesorem P4 HT 3Gh, 512 Mb ramu , nagrywara DVD samsung HDD 120 GB za niecałe 1000zł (bez złotowki) w tym czasie w normalnym sklepie sam procek kosztował 730zł , z tej jednostki wykożystałem do swojego zestawu tylko procek reszte podzespołów sprzedałem i okazało sie że procka mam prawie za darmo.

Zbych1 no, ale straciłeś gwarancję, ale mimo wszystko się opłacało :slight_smile:

tanio kompa? przecież oni zdzierają więcej niż w sklepach komputerowych. komputery może i są tanie, ale kosztem najtańzych płyt głównych, zasilaczy…

a z tym prockiem to musiała być jakaś pomyłka. oni przecież na tym muszą zarobić. szczerze powiedziawszy nie wierzę, że procek kosztujący 730zł sprzedali w zestawie za 1000. to za 270zł dołożyli resztę? musiałeś się pomylić z ceną procka.

Słuchajcie w MediaMarkcie była taka sytuacja:

Poszedłem z moją babcią wywołać film i kupić nowy. Uparła się, żeby to serwis jesj założył klisze (dokładniej to “Punkt obsługi klienta”). Dobra no to idziemy. Sptwierdzili, że aparat jest popsuty, bo źle im przewija. OKS. Zepsuli 3 klisze i dopiero po czwartej stwierdzili, że wszystko gra tylko, że to taki model aparatu. Mało tego. Nie chcieli kasy zwrócić za zepsute filmy. To są dopiero spece?! :lol:

A WW maja tak zawsze. Ostatnio bylem i przysluchiwalem sie pomocy fachowca i klienta. Typ chcial ramy , ale nie widzial jakie. Sprzedawca mowi , niech przyniesie kompa albo wyjmie ramy , to obadaja jakie. Jesli maja “cybuszek” to sa inne. Po tym siadla mi zylka i mowie do klienta zeby nie sluchal ***. DDR 2 maja inna ilosc pinow niz DDR1 , sa inne napiecia i inna musi byc plyta glowna(poza hybrydami , ze tak powiem). Ten sprzedawca byl tak czerwony , ze myslalem iz dostal zawalu. Brat wogole odszedl bo jako pracownik Gigabyte nie wytrzymalby( razem bylismy w MSI…sa tacy ageci wszedzie jak ci z MM).

Ale cos mnie jeszcze u nich rozbroilo.

1)Babka pyta co to AGP:

-“najonowsze zlacze do najwydajnieszych kompow , ale nie tlumacze co to bo to wyzsza matematyka , a pani i tak nie zrozumie”…ja do babki , ze to AGP to zlacze , w ktore wciska sie grafike i nie jest to zaden hiper bajer bo wyszlo w nowszych kompach PCI-E…sprzedawca zonk i szok…a AGP to kazdy wie jak sie tlumaczy.

  1. dwoch specow z dzialu kompy mowi…:

-“stary jak niedlugo wyjda kompy z 2 rdzeniami to bedzie faza , jeszcze gier nie ma ale zobaczysz jak beda”…tak sie wtracilem(zeszly tydzien) , ze 2 rdzenie juz sa…i gry tez…vide Quake 4…kolesie czerwoni jak zwykle…

SZPECE. :o :o

Ci z MediaMark w ogóle nie przykładają wagi do klienta.

SYTUACJA:

“Jakiś gość chciał pomocy, bo mu się komputer zepsuł. W tedy przyszłami na myśl taka puenta: jak pan kupiłeś PC w MM to drudno, żeby się nie popsuł”

Tak po za tym to są PC:

"Intel 2 DUO Core

grafika (ani słowa, pewnie zintegrowana)

512Ram (nie było napisane jaki rodzaj)

dźwięk (zintegrowany 5.1)

itp. (wszystko zintegrowane)

WoooW

Żeby było mało to dodają tam Linuxa i życzą sobie 3 tyś.

:o

Jak tam ma cokowliek pujść (jakby był na wet WInd). Procek dobrey, ale pewnie jakoś specjalnie wyrodukowany dal Hipermarketu. Więc tak suma sumarum:

  1. Ciężko o części zamienne.

  2. Wciskają /cenzura/ za straszną kase.

  3. Trzeba kogoś powiadomić, że wciskają Linuxa i jeszcze na tym zarabiają :lol:.

IMO to, że “wciskają” Linuksa to dobrze. może parę osób na tym świecie się przekona, że nie tylko Microsoft robi systemy operacyjne…

przecież to jest normalny komputer… “części zamienne” (jak to ująłeś) kupi w byle jakim komputerowym.

więc nie przesadzaj.

znaczy sie wiecie, kompy dla MM i innych marketów są robione na zamówienie, więc moga sobie pozwolić na to aby były one “tanie” i “dobre”

freedom tą jednostke kupiłem w Tesco (skoro już nazywamy hipermarkety po “imieniu”) zauważyłem że jak i w tesco tak i w realu mają taki bajzel że poprostu jak sie dobże przyjżeć to bardzo ciekawy towar można kupić za naprawde niewielkie pieniądze , kupując tą w/w jednostke tyle za nią zapłaciłem a szczegóły procka to Intel Pentium 4 640 (S775) 3.00 GHz HT (2MB cache) , co ciekawe obok tej jednostki stały również inne jednostki ze znacznie gorszą konfigóracją i ze znacznie wiekszą ceną , więc zapewne była to pomyłka co do ceny tej jednostki co kupowałem tyle że pomyłka personelu tesco, takie pomyłki w tych sklepach zdażają się bardzo często np ostatnio kupiłem MP3 creativa aż o 200zł taniej jak w sklepie Vobis który jest w tej samej hali co tesco, dlatego że w opakowaniu znajdowal się inny model jak powinien(zamiast 256Mb to był 1Gb), np. ostatnio kobita kupiła sobie garki ze stali niby szlachetnej na wage które powinny kosztować 19,90zł za kilo tyle tylko że przy tej cenie ktoś zmienił kod wagi i waga nabijała cene 9,90 za kilo, zanim sie obsługa skapowała co jest to kosze z garami były już puste.Oczywiście również też sam się naciąłem na niekompletny towar tyle tylko że dużo to nie kosztowało , worki do odkużacza , zamiast 4szt+filtry w pudełku był tylko jeden worek. Najbardziej pouczjące doświadczenie ,pizza którą zjadłem w tesco , 20 min do domu i nie zdążyłem dojechać.

Musisz więcej czytać. Gdzie ty kupiłeś PC, że zabierasz tak … opinię?

Przeciesz to oczywiste, że te PC są robione na zamówienie Supermarketów :!:

Ja kupiłem komputer w supermarkecie (nie bijcie, dajcie skończyć;) ) i żałuje strasznie… było to około rok temu i za kompa:

P4 HT 3.00

Radeon 9250

zintegrowana muzyka

512 DDRamu (no name)

90 GB HDD samsung

i monitor Fujitsu SIemens

do tego Epson C45

i za ten zestaw dałem okolo 3k… Teraz szykuje sie do wymiany głównej bo najgorszy ■■■■ jest, ram tez dupny i w ogole nie polecam nikomu kupywać komputerów w super-hiper markecie :!:

Zbych1 no to chyba, że tak :slight_smile: gratuluje dobrego interesu.

no i co z tego? chyba się pogubiłeś…

komputer to komputer. taką samą np. płytę główną jak w zestawie z Tesco można kupić w zwykłym sklepie komputerowym.

więc nie bardzo rozumiem o jakich problemach z dostaniem podzespołów piszesz.

bartekvip

Musisz więcej czytać. Gdzie Ty pobierałeś edukację, skoro piszesz “pujść”?

I co w tym dziwnego? Instalacja Linuksa nie powoduje nieodwracalnego pogorszenia się parametrów komputera :wink:

Łoo. I oto chodzi. Jak się przyznasz to cie nie zbijemy. To ma być przestroga dla innych userów.