PC za około 5-6k zł do gier a w szczególności multiboxowania w grach

Witam,
Zdecydowałem zbudować sobie komputer do grania.
Interesuje mnie w szczególności multiboxowanie w grze WoW (granie na wielu klientach gry jednocześnie, docelowo do 10+ kont), a także zwyczajnie granie w coś na PC.
Jeśli chodzi o multibox, nie wymagam jakichś ogromnych osiągnięć w każdym kliencie gry, wystarczą mi minimalne ustawienia. Natomiast w trakcie zwykłej gry dobrze by było jednak zobaczyć grę w pełnej okazałości.
Podpytałem na forum przeznaczonym do multiboxu jaki mniej więcej sprzęt byłby potrzebny do tego typu działań i polecono mi:
Grafikę 6 GB
32GB ramu
Płytę główną na 32GB najlepiej z możliwością podciągnięcia do 64GB
Procesor jedne z nowszych I7, 8rdzeni, 12MB
250gb ssd
Takie parametry są w zupełności wystarczające, raczej na pewno dało by się osiągnąć zamierzony cel na niższych.
Cena takiego zestawu niestety najprawdopodobniej przekroczy mój budżet, zwłaszcza po doliczeniu wszelkiego rodzaju zasilaczy, kabli, wiatraków itp. dlatego zwracam się do Was z prośbą o złożenie czegoś co w cenie około 5-6k zł będzie miało podobne osiągi, lub chociaż będzie w stanie uciągnąć te 10 klientów wowa w najniższych wymaganiach.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!

Hm…

a jak w takich zadaniach idzie AMD np. AMD Ryzen 7 1800/2700 z 8/16 i np. 590 8GB?
Na oko te dwa drobiazgi w cenie 2500-3000 by były , czyli z 500 do 1000 taniej od Intel + zieloni.

Optymalny zestaw:

Można się zastanowić nad mocniejszą grafiką bo zostało pieniędzy.

Hm… byłoby fajnie, tylko 16 GB Ram przy 10 okienkach, to może być ciasnawo, szczególnie, ze on gra i mówi o 32 GB. Gdyby jednak 590 na 10% słabszy 580 i 2700 na Ryzena 1700, tez - 5/10%, to by może na ram starczyło.

https://www.videocardbenchmark.net/compare/Radeon-RX-590-vs-Radeon-RX-580/4025vs3736
https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-7-2700-vs-Intel-i7-8700-vs-AMD-Ryzen-7-1700/3240vs3099vs2970

Ale RAMu jest 32GB, nie wiem gdzie 16 widzisz… Do tego budżet jest w porywach do 6k, a ten zestaw 5k tylko wychodzi.

Moje niedopatrzenie, źle spojrzałem, czyli jest ok;)

I teraz bardzo ważne, jeśli kupujesz Ryzena to koniecznie RAM na kościach na kościach B-DIE od Samsunga (dual rank). Inaczej będziesz miał problem ze stabilnością !!! Najlepiej 2x16GB i ładujesz wg. instrukcji od płyty głównej zwykle w 2 i 4 slot.

Jakieś źródło faktów?

Google, pamiętam, że czytałem o tym, ale te kosci były chyba do prędkości 3000+

Mogę na PW dać link bo nie mogę się tu reklamować :stuck_out_tongue:

te kosci były chyba do prędkości 3000+

Od 3200/3333 MHz i w górę.

To w takim razie wrzucone kości są OK. :grin:
Jak można to poproszę na PW :laughing:

Dzięki za szybką odpowiedź.
Muszę przyznać że komputer jak na tą cenę wygląda zdecydowanie zachęcająco.
Sam co prawda jestem bardziej za pan brat z nvidią i intelem więc nawet nie zwracałem zbytnio uwagi na AMD i Radeony.
Słyszałem natomiast że dość mocno się grzeją, nie będzie przeszkadzało to w ciągłym używaniu większości zasobów procesora? O ile w ogóle jest tak jak słyszałem?
I jak w takim razie z tą kartą graficzną i ramem. Ostatecznie zestaw który podał Panicagaming może być czy coś jednak powinno być w nim zmienione?
Pozdrawiam!

Ten zestaw pozwoli na granie w dokładnie każdą grę na Ultra w FullHD w co najmniej 50FPS.
Wg mnie można zrobić jeszcze jedną rzecz, która zrobi tych FPS +20-30 czyli zmiana na RTX 2070, ale to jest dodatkowe 1000zł.
Co do chłodzenia jeśli nie będziesz kręcił to standardowe jak najbardziej wystarczy bo AMD dają całkiem niezłe chłodzenie, a te Ryzen już się tak kosmicznie nie grzeją jak FX.
Jeśli chcesz wyciskać max z CPU to pewnie przyda się coś mocniejszego jak:

Dodatkowo do obudowy możesz wrzucić dodatkowe wentylatory 2x120mm na górę co też trochę pomoże.

To z monitorem zestaw? Do gier to dalej niebiescy górą :wink:

A tu na Ryzen z rtx2070

Z monitorem to trzeba tańszą grafikę brać :wink:

Jasne, ale i drożej :wink: A druga sprawa, to specyfikacja: otwarte marne 10+ okienek z grą;-) Nie wiem, ale sądzę, ze tak , te 16 AMD vs 12 wątków Intela będzie lepsze- multitasking chyba wejdzie.

Chyba chodziło Ci o 6 wątków Intela?

Co to za herezje? Wiem że jak mi wszystko pięknie działa na g.skillach to dowód anegdotyczny, ale pierwsze słyszę żeby ktoś takie rzeczy opowiadał. Proszę o jakieś dowody.

Si, sparwdzam o i5, jest i5, a licząc wychodzi i7 :wink:

Oby 2 zestawy nie dość że przekraczają 6 tysięcy to jeszcze mają po 16gb ramu.
Jak już wspomniałem, najbardziej zależy mi na możliwościu multiboxowania. Pozostałe gry nie muszą osiągać jakichś turbo kosmicznych osiągów, ważne żebym mógł je sobie uruchomić na jakichś rozsądnych ustawieniach, a do tego pierwszy zestaw w tym temacie chyba jest wystarczający?

Nie ukrywam również, iż dopłacanie tysiąca złotych tylko po to żeby mieć więcej fps średnio mi się widzi, dlatego jeśli ten pierwszy zestaw pozwoli mi na to co opisałem wcześniej, i uważacie że nic tam nie trzeba zmienić to będę zwracał się w jego kierunku.
Pozdrawiam.

Te gratisy są po 1 gr tylko trzeba do koszyka dodać :stuck_out_tongue: