PC zacina się, bios daje ostrzezenia

Więc tak z Win7 przeszłem po 234857823975 na Windows XP, instaluje, potem sterowniki , directX, i inne badziewia, no dobra, wszystko śmiga, ale jest problem, gdyż po resecie PC no mam komunikat od biosi, który brzmi :

Please check the facture—(Cos takiego) , Please tempteture ---- Nie chodzi o temperature, nie pamiętam jak sie to pisało the system.

Po czym reset, a błędy systemu, to takie iż ładuję mi się system, czarny ekran i kursor po 15 sek komunikat (No Signal) Od monitora, muszę PC zresetować, wirus? robaki jakieś? Czy wina sprzętu?

Specyfika:

Intel Pentium D 5.2GHz

Zasilacz Corsair TX650 650W

Płyta Glówna:Asus P5VD2-MX

Karta Graficzna:NVIDIA Ge Force 7100GS OC

Nawet w Cs nie zagram bo mi się zwiesi, temperatury, są okej procek w stresie ma 55*C, grafika 54*C

Jaki zasilacz ?

Spisz dokładny komunikat BIOS’u

masz jasno na czarnym napisane, jaki zasilacz, co do komunikatu, to muszę zrobic tak, aby system wywaliło i przepsać komunikat, jak zdarzy mi się, to w piszę tutaj.

KOMUNIKAT!:

THE SySTEM INTRUDED, CHASSIS OPENED OR TEMPERED BEFORE, PLEASE CHECK THE SySTEM!

Co do tego, to chodzi o obudowę ,tak nie mam lewej strony i prawej, ale to nie wina zacinania się…Tak mi siewydaje. xD

Sorki nie zwróciłem uwagi na to że już podałeś :stuck_out_tongue:

Wyłącz w BIOS-ie kontrolę otwarcia obudowy i nie będzie tego komunikatu.

A jak to zrobić? Może ktos napisać? :>

Wejdź do BIOSu, zakładka Boot , pierwsza pozycja od góry - Case Open Warning - zmień na Disabled. Restart.

Można też na płycie głównej odłączyć kabelki (skoro zdjąłeś obie pokrywy, to ich pewnie nie ma?) od złącza CHASSIS i wsadzić tam zworkę na piny Ground i Chassis Signal (dwa bliższe narożnikowi płyty). Tak to wygląda standardowo, w chwili kupna płyty.

Swoją drogą, przejście tą płytą główną na Windowsa 7, to dość ryzykowna decyzja (sprawność!).

Ehh, nie wiem, ale ludzie, z Win7 = Na Win7 dawał rady na lajcie, ale o grach mogłem zapomnąć. :> przeszedłem na XP!

Bios naprawiony, Windows też, pozdrawiam. !