PC ZAWIESZA SIĘ W RÓŻNYCH MOMENTACH (najczęściej pod obciążeniem)

Generalnie od jakiegoś roku mam problem z zawieszaniem się mojego stacjonarnego PC
WIN 10 x64
AMD FX 6300
MSI 970A-G46
NVIDIA GEFORE GTX 1050 TI
16 GB RAM (Hyper X - dwie kości)
SSD SAMSUNG 850 EVO 250 GB
CD odłączony - nie korzystam

Problem z zawieszaniem w różnych momentach, najczęściej ''pod obciążeniem" np. ładowanie gry albo w randomowym momencie jej trwania). Czasami nie zawiesi się przez trzy godziny, a czasami trzy razy na godzinę.

  1. Wstępna walka zaczęła się od zaniesienia kompa do serwisu - rok temu (stwierdzono że ‘to procek’ i wskazano go jako przyczynę). Po wymianie procka na ten sam model komp zaczął zawieszać się z mniejszą częstotliwością.
  2. Na własną rękę wymieniłem przewód (DYSK SSD) i to chyba przyniosło największą poprawę.
    Nie wymieniłem na NOWY tylko INNY (tak pójdę po nowy do sklepu - dam znać)
  3. Przeinstalowałem WIN (x2) i nie pomogło (na przestrzeni roku)

Czasami przed zawieszeniem ‘lagowało/klatkowało’ kursor - zacinał się, zamierał w miejscu przy przesuwaniu aby np. po trzech takich przycięciach (w ciągu sekundy czasu) zatrzymać się i zamarznąć (jakby problem np. ze sterownikami, może niekoniecznie sprzętowy - aczkolwiek moja ocena może być błędna).
Często zawieszaniu towarzyszy efekt dźwiękowy, że cały czas słyszę zacięty dźwięk z głośników (dzieje się tak w większości sytuacji, ale czasami w głośnikach jest też cisza - powiedzmy jedna piąta przypadków). Czasami Komp np. po pół minuty albo minucie ‘odwieszał się’ i działał dalej (pojedyncze przypadki), wtedy też odwieszał się dźwięk. W momencie zawieszenia (komputera) dysk się zawiesza (dioda).

Proszę o pytania, poniżej wklejam LOG z Hijack:
hijackthis 001.txt (9,3 KB)

Sprawdź w logach systemowych czy nie ma jakiś krytycznych błędów.
Sprawdź na innym dysku. Jeśli nie masz, to zrób sobie pendrive z Linuksem, odpal go w trybie Live (czyli bez instalacji) i testuj czy też się będzie zawieszał.

Cytat
Sprawdź w logach systemowych czy nie ma jakiś krytycznych błędów.

JAK?

mmc.exe > Podgląd zdarzeń > Dzienniki systemu Windows > System

Dziękuję za odpowiedzi!
Wczoraj pojechałem do marketu i kupiłem nowy kabel za dwie dychy
Problem zniknął jak ręką odjął.

Stary kabel miał już ładnych parę lat i swoje przeżył.
Były wymiany podzespołów, nie raz czyszczenie kompa, więc rzucało nim trochę.
Natomiast zakładałem, że kabel działa stricto zero-jedynkowo - błąd.

To może byc przypadek z tym kablem… Sprawdziłbym jeszcze zasilacz, póki system działa, możesz odpalić HWMonitor i sprawdzić napięcia (referencyjne wartości typu 3,3V, 12V itd. znajdziesz w sieci).
Na pewno nie zaszkodzi memtest pamięci (o ile same kostki Kingstona raczej nie padły, może być problem z gniazdem - kurz itp. - warto przedmuchać sprężonym powietrzem.)