PC zawiesza się

Otóż mam problem złożyłem ostatnio nowy komputer siostrzeńcowi i po próbie włączenia jakiegokolwiek filmu komputer zawiesza się.

Sterowniki wgrywałem różne i efekt jest ten sam .

Może to wina Biosu (wyświetla się Processor UNKNOW czy jakoś tak)

Jest też problem z biosem ponieważ po zmianie biosu za każdym razem po włączeniu ponownym PC wydobywa się dźwięk piskliwy.Instalowałem każdą możliwą wersje biosu (oczywiście pod odpowiednią płytę)tylko na standardowej wersji BE nie ma tego dźwięku ale nie widać jaki jest procesor.Sterowniki procesora są wgrane i wszystko poza filmami działa dobrze.

Procesor to:Athlon X2 BE-2350

Płyta Gigabyte GA-M55S-S3 (rev. 2.0)http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m55s-s3_20.html

Instalowałeś jakieś kodeki do filmów ?

Jaka posiadasz kartę graficzną ?

Czy chodzi Ci o pojedynczy, krótki pisk ? To standardowy sygnał BIOSu informujący o tym, że testy sprzętu przebiegły poprawnie.

Jeżeli dźwięków jest więcej, o różnych długościach, to świadczy to o problemie ze sprzętem (płyta główna, pamięć RAM, karta graficzna).

Oczywiście że instalowałem kodeki.

Karta graf. Gf 8600gt

Dźwięk jest ciągły.

Dodam ,że wszystko oprócz filmów działa dobrze (gry internet czy radio).

Zakładam, że zainstalowałeś kilka (co najmniej dwa) pakiety kodeków na raz, więc odinstaluj wszystkie kodeki, które instalowałeś (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy). Po deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Pobierz i zainstaluj kodeki FFDShow. Uruchom ponownie komputer.

P.S. Nie należy instalować kilka pakietów kodeków na raz, ponieważ może to powodować komplikacje podczas odtwarzania filmów.