PC - zmiana domyślnego monitora

Witam Panowie!

Otóż mam PC z podłączonymi do niego dwoma monitorami. Monitor (DisplayPort 1.3) i telewizor (HDMI), karta graficzna to nvidia 1060. W Windows bez problemu monitor ustawiłem jako domyślny. Gorzej, że przed załadowaniem systemu do końca, wszystko wyświetlane jest na telewizorze. Jest możliwa zmiana tej sytuacji?
Często robię backup partycji systemowej ładując Paragon Recovery z pendrive i zwyczajnie nie wygodnie obsługiwać mi go na telewizorze.

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że priorytet portów jest ustawiony na sztywno w karcie graficznej. Jeśli jednak wyłączysz telewizor, to powinno się pokazać na drugim ekranie.

Przeglądnij ustawienia w UEFI czy nie daje możliwości zmiany domyślnego portu.

…jeśli to prawda to jet to mega głupie rozwiązanie. Przecież logicznym jest, że złącze oferujące wyższą przepustowość i większą ilość opcji powinno mieć priorytet czyt. DP > HDMI

Porada nie działa, te ustawienia są już Windosowymi, a problem dotyka przestrzeni przed jego załadowaniem.

…już sprawdzam. Dam znać co i jak.

Niestety, w ust. UEFI nie potrafię tego znaleźć. Pewnie przyczyną jest mój brak wiedzy i brak dostatecznej znajomości j. ang…

Moja płyta główna to: Gigabyte B85M-D3H

To nie ma nic wspólnego z Windowsem. Mówimy tu przecież o stanie, kiedy Windows się nawet jeszcze nie załadował. W UEFI też wątpię, aby dało się to znaleźć, bo płyta nie ma tu nic do gadania. To karta graficzna to kontroluje.
W UEFI możesz co najwyżej wybrać domyślną grafikę (zintegrowaną / na PCI-ex).

Jak fizycznie wyjmiesz kabel z telewizora to działa?

Ja fizycznie wyjmę kabel to owszem działa, ale to rozwiązanie jest dla mnie jeszcze bardziej uciążliwe. To już wolę biegać z Klawiaturą i myszką (na szczęście zestaw bezprzewodowy) po pokoju.

Sprawdź: Peripherals -> Init Display First.

Nie napisałeś jaka to dokładnie karta. Możesz pokombinować z portami. Może inny DP będzie miał priorytet.

nie ma u mnie tej opcji

…a są karty ze zdublowanymi wyjściami, a już szczerze wątpi by było dublowane wyjście DP?

Nie za bardzo rozumiem twoje czepianie, skoro oczekujesz pomocy. W każdym razie pierwszy z brzegu 1060, którego odnalazłem w sieci miał 3 porty DP. Niewykluczone, że któryś z nich ma wyższy priorytet od HDMI.

Dodatkowo, jeśli nawet HDMI ma najwyższy priorytet, to możesz podpiąć TV do innego DP (o niższym priorytecie od tego na którym jest monitor) poprzez przejściówkę DP->HDMI.

Zwracam honor, przepraszam. Rzeczywiście są karty z tyloma wyjściami…

…co nie zmienia faktu, że mój MSI GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 OCV1 jest dość biedny w wyjścia i ma po jednym złączy z każdego rodzaju (monitor z resztą też) DVI, HDMI i właśnie DP.

Monitor musi być połączony za pomocą DisplayPort, bo inaczej nie jest możliwe włączenie FreeSync’u

…niestety i to nie przyniosło skutku. Wychodzi na to, że nawet wyjście DVI ma wyższy priorytet. Chyba pozostaje mi męczyć się z klawiaturą na kanapie przed telewizorem.