PCBSD 7.0 Fibonacci-co myślicie o tym systemie?

Beznadziejny ten system! PC-BSD 7.0.2

  1. Programy dłuzej się uruchamiają niż na linuxie.

  2. Przy uruchamianiu programów system się zacina.

  3. Zacinanie się systemu przy maxi i mini okien.

  4. System nie umie dostosować pulpitu do rozdzielczośći. Czyli mam ustawioną rozd na 1024x768 to pasek start nie wydłuża się do końca ekranu. A przy ustawieniu rozd 800/600 to raz obraz jest wyświetlany poprawnie a raz cały dół jest ucięty.

  5. Często belki okien migają albo zanikają im tekstury.

  6. Domyślne czionki nie wyświetlają normalnie polskich liter i przez to trzeba zmienić je na inne. Po prostu polskie litery są chudsze od zwykłych.

  7. System nie jest całkowicie spolszczony. Np. Firefox

  8. Brak do wyboru środowiska Gnome i KDE3

  9. Gorsza obsługa sprzętu. Np. nie ma sterowników do mojego urządzenia wielofunkcyjnego a dla linuxa są.

Ten system zupełnie nie na daje się na desktop. Wszyscy narzekają że jaki to Ubuntu albo Suse czy nawet Vista powolna a ten PC BSD to jest dopiero muł !

Mój sprzęt to:

512RAM

Athlon 2400+

Jedynymi plusami tego systemu to szybka instalacja i że posiada najładniejszy wygląd od innych systemów z KDE4.

Strzelam że masz kartę ATI

Mam GF 5200FX. Linux działa wyśmienicie a ten BSD to żal…

Jakoś nie zauważyłem tego przypadku u siebie :slight_smile:

Doinstaluj sterowniki :slight_smile:

Również nie zauważyłem tego problemu u siebie.

Tragedia, wystarczy doinstalować spolszczenie.

W ogóle miałeś ten system na dysku ?? Jeśli tak to chyba tylko 5 minut. Gnome, Fluxbox i nie tylko można zainstalować a konkretniej skompilować z portów, jeśli wiesz co to jest. Tak poza tym wiele dystrybucji preferuje dane środowisko graficzne jako domyślne, np. Slackware (KDE), Debian (Gnome).

Jedyna rzecz, z którą się mogę zgodzić.

Z tym się zdecydowanie nie zgodzę, system jak najbardziej się nadaje na komputery domowe i wcale nie jest powolny, widocznie tylko na twoim sprzęcie. Wątpię w twoją znajomość tego systemu i jakiegokolwiek BSD.

Dużo informacji o swoim sprzęcie napisałeś :slight_smile:

Pozdrawiam!

Przecież wybrałem sterowniki. Nvidia 17x i te sterowniki nie działały a na linuxie wersja 17x działa. Musiałem wybrać sterowniki wersje 9x i wtedy poszło.

Taa ciekawe skąd? Jedyna aktualizacja która była dostępna to wine.

Po pierwsze BSD pierwszy raz używam więc nie oczekuj odemnie że od razu będę kompilować bo nigdy tego nie robiłem i w ogóle to mój komputer specjalnie szybki nie jest.

Po drugie wolałbym żeby ten system przy instalacji miał do wyboru środowisko gnome czy kde tak jak to jest w mandrivie czy suse. Ten PC BSD jest na płycie DVD to dodatkowe środowsko zmiesćiłoby się tutaj spokojnie. Próbowałem zainstalować gnome z paczki pbi tylko niestety system się mulił i pasek postępu był cały czas 100%

więc dałem sobie spokój.

Korzystałem z wersji obecnej, oczywiście nie wykluczam, że na niektórych sprzętach może się mulić lub coś, np. Gentoo optymalizowane pod mój procek i wszystkie programy kompilowane z potrzebnymi flagami się u mnie też mulił, mulił się u mnie a inni zachwalają, że działa najszybciej z Linuksów jakie mieli na swoim kompie, czasami tak bywa, być może u Ciebie i u innych się muli, ja nie wypisywałem jakie to Gentoo jest badziewie, muli przy kompilacji, więc też nie powinieneś zniechęcać innych negatywnymi doświadczeniami, to że Ty miałeś takie problemy nie znaczy, że ktoś inny będzie miał. Ja nie byłem zadowolny z działania Gentoo ale nikogo do niego nie zniechęcam z tego powodu.

Co do kompilacji w PC-BSD z portów nie trzeba jakiejś specjalnej wiedzy, bo wszystko dzieje się automatycznie, wystarczy wejść do odpowiedniego portu i wydać jedno polecenie i wszystko się ściąga i kompiluje a Ty sobie w tym czasie idziesz na zakupy albo pograć w kosza :slight_smile: Piszę o przypadku kompilowania jakiegoś środowiska graficznego, bo są to duże pliki a inne mniejsze kompilują się max. 20 minut.

Spolszczenie do Fx (nie pamiętam już) powinno być w binarce a jak nie na pewno jest w portach, wystarczy skompilować i nie potrzeba tu wielkiej wiedzy. To jest tak samo jak z Linuksem czy innym systemem trzeba czytać, szukać, choć Linux no przyznam ma lepsze wsparcie ze strony społeczności :slight_smile:

Zgodziłem się z tym, że Linux ma lepsze wsparcie dla sprzętu, choćby dlatego że jądro Linux szybko się rozwija.

Co do twojego sprzętu to właśnie przydałoby się opisać jaką masz właśnie płytę główną, grafikę napisałeś wcześniej, bo może ktoś Ci coś doradzi na twój problem skoro się pochwaliłeś sprzętem :slight_smile: Ale skoro nie zamierzasz używać no to nie ma sensu już o tym pisać :slight_smile:

Pozdrawiam!

@Ext3

Od kiedy to spolszczenie powinno być dostępne w aktualizacjach? Sugerujesz że każdy użytkownik pcbsd czy linuksa niezależnie od narodowości ma mieć w aktualizacjach spolszczenie? To rzecz indywidualna, zreszta wiadomo (gdzies czytałem) ze pcbsd nie jest w 100% spolszczone i wymaga to pewnych zabiegów.

A fakt że do wyboru przy instalacji jest tylko kde4 to kaprys twórców. Tobie to nie pasuje ale co z użytkownikami którzy np nie używają gnome i innych? Mają na silę ściągać powiększony iso bo tobie brakuje gnome które defacto możesz sam dograć? egoistyczne podejście…

@Plichu

W Ubuntu jak wybierzesz polski to przy instalacji ściąga się j polski. :S

Jakby to była 100% stabilna wersja KDE4 i z pełną funkcjonalnością to by mi nie przeszkadzało. ![-o<

a w archu jakoś nie ZONK :slight_smile: jak nie bedziesz miał neta przy instalacji ubuntu to guzik z pelnego spolszczenia…