PCI-E w Optiplex gx520?

Witam. Mam problem. Otóż kupiłem sobie komputer Optiplex gx520 (wersja bodajże deskop- taki płaski), jednak ma on wbudowaną karte graficzną zintegrowaną z płytą główną. Chciałbym sobie dołożyć nową kartę graficzną (silniejszą jakąś), ale nie wiem czy mój blaszak posiada złącze PCI-E x16. Nie mogę znaleźć o tym informacji, bo niektórzy piszą że ma, inni że nie ma, ja w programie everest znalazłem gdzieś w mikroukładzie płyty coś takiego:“PCI-E x16 port#2: puste”, nawet zaglądałem do wnętrza komputera ale to co zobaczyłem niewiele mi mówi.Proszę o pomoc bo nie wiem co z tym mogę zrobić…

Skoro masz tak napisane to znaczy że jest

Nie wiesz jak wygląda slot pci-e??

http://pl.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

Ja mam to złącze białe i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie… A tak w ogóle to czy np. karta graficzna z wejściem PCI-E x16 wejdzie fizycznie do innego, np.zwykłego PCI?? Czy jak wejdzie to znaczy ze mam PCI-E?

Nie wejdzie do PCi.

Czy ktoś w ogóle wie gdzie to pci-e jest na płycie głównej? Bo ja nie mogę znaleźć( w evereście jest napisane że to jest gdzieś mostek północny ale ja nie mogę tego zlokalizować)… Aha, w evereście jest napisane “kontroler pci-express PCI-E x16 port #2:Puste” więc teraz to już nic nie wiem czy to pcie jest czy go nie ma, czy jest jakaś możliwość “dołożenia” tego złącza, czy co…

Zrób zdjęcie środka kompa to ci pokażemy

Nie mam teraz aparatu przy sobie ale to jest dokładnie taka płyta główna a>

Nie ma pci-e na tej płycie