PCI-Expres x16 a x1. Co z wydajnością na CrossFire?

Mam pytanko odnośnie tego czy jeżeli mam na płycie głównej 2 gniazda PCI-E jedno o prędkości x16 a drugie x1, to czy mogę podpiąć do niego dwie karty graficzne w trybie CrossFire czy muszą to być 2 gniazda x16? Proszę też o info na temat tego czy na 2 razy po x16 jest większa wydajność jak na x16 i x1, albo czy to w ogóle ma jakieś znaczenie dla wydajności?

Z góry dzięki.

Jeżeli chodzi o wydajność 2xKarta graficzna to jest to pomylane w następujący sposób. Są niby dwa gniazda PCIe x16 ale zalezy to od chipsetu. Otóż powiem ci jak to się ma w przypadku SLI. Chipset NForce 570SLI obsługuje PCIe z prędkością x16 jeżeli jest jedna karta. Natomiast w przypadku dwóch kart nie jest to pęłne x16. Dopiero chipset nForce 590 SLI obsługuje pęlne PCIe czyli dwa pracują z pęłną prędnkością x16. Wszystko zalezy od chipsetu twojej płyty głównej

Z tego co mi wiadomo do najpopularniejszych kart graficznych przeznaczoe jest PCIex16 a nie PCIe x1.

A nForce 4 SLI x16? 2 linie 16x ;]

Przemek07 jaką kartę graf. wsadzisz do PCI-e x1? Ja znam jedną - (ze stajni nvidii ) - 7300GT. Wydajnośc w porównaniu z x16 lichutka… :]

Racja. źle napisałem. Oczywiście jest masa chipsetów z SLI ale tych najbardziej wydajnych i pęłnych już dużo mniej.

Wydaje mi się że Przemek07 włoży drugiego Radeona 2600XT.

…właśnie mam taki zamiar, tylko nie chcę popełnić błędu kupując pod to płytę gówna (bo jeszcze jej nie mam).

Faktycznie jest jeden.

A mobo Ci cfrosfire wspiera?

Według mnie wydajność spadnie. ;]