PCI-Express x16 2.0 [ASUS HD 4670]

Witam proszę o wyjaśnienie mi o co chodzi z tym PCI-Express x16 2.0 bo już zgłupiałem o co w tym chodzi?. Na czytałem się artykułów w necie tyle że już mnie głowa boli a dalej nic z tego nie rozumiem. Moje pytanie brzmi tak czy mogę kupić kartę graficzną ze złączem PCI-Express x16 2.0? bo mam płytę z PCI-Express x16 ale nie 2.0, czy taka karta będzie mi prawidłowo chodziła nie będą się pokazywać artefakty?, co się dowiedziałem to to że wydajność jest trochę niższa przy Express x16 a przy 2.0 jest większa. Czy przypadkiem nie wpłynie źle ta sytuacja na wyświetlanie grafiki?. Jaka jest różnica między 128bitową kartą graficzną a 256bit?.

Chcę kupić kartę graficzną ale mam pewien kłopot z wyborem.

Linki do kart graficznych

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 53&katid=5 | Karta PCIex ASUS HD 4670 512 MB DDR3, 128 bit, BOX

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 83&katid=5 | Karta PCIex SAPPHIRE HD 4670 512 MB DDR3, 128 bit, LITE BOX

zdaje się że są całkiem podobne. Może jakieś polecacie, zależy mi na niskim poborze energii.


Konfiguracja komputera


Zasilacz: Ocz GameXtreame 850W

Ram: Good Ram 533 (2 x 1GB)

Processor: AMD Athlnon 4200+ X2

Płyta Główna: Gigabyte GA-M55plus-S3G v2

pcie 16x 2.0 jest szybsza od 16x 1.0 ale tu ważna uwaga: karty na pcie x16 2.0 działają też na starszym łączu czyli 16x 1.0

więc możesz podłączyć kartę do 16x 1.0 mimo że wymaga 16x 2.0.Przy kartach przeciętnych nie zobaczysz różnicy natomiast jakbyś kupił potwora za 1200zł + to wtedy pcie 2.0 jak najbardziej wskazany bo 1.0 nie wykorzysta pełnej mocy karty.W przypadku kupna karty wybierz 256 bitową i koniecznie chociaż z ddr3 bo 128 bitowa jest średnio o 2/3 wolniejsza chociaż to też zależy

Są to 2 te same karty.

Różnica ceny spowodowana jest producentem.

ASUS ma lepsze chłodzenie.

Karta 2.0 będzie działać na złączu 1.0 a wydatność będzie obniżona od ok 2% do 5%

256bit wersja ma 2 razy szybszy dostęp do pamięci co przekłada się na szybsze przetwarzanie tekstur w wysokich rozdzielczościach (720 oraz 1080 HD)

Jeśli masz wybór wybieraj zawsze karty z jak największą szyną pamięci. Unikaj kart 64bit gdyż są to karty low-ent i nie da się osiągnąć na nich przyzwoitej prędkości mimo iż będą posiadać wysokie taktowania zegarów pamięci jak i procesora.

Ok dziękuje za odpowiedzi. Ale 128Bitowa karta też była by dobra. Mam starego radka 128bit 256MB do pewnego czasu była ok, gdybym kupił któregoś z tych co podałem linki to polepszył bym sobie czy pogorszył. Taktowanie rdzenia ma wyższy niż moja stara karta więc chyba te 128Bitów nie jest aż takie ważne i każdy najnowszy tytuł da radę pociągnąć.

Właściwie chodzi mi o to żeby dostać taką kartę do 300zł bo te karty ze 256Bit są od 500zł a takiej nie chcę.

Radeon HD 4770 jest na 128 bitowej szynie a jest lekko szybszy od 9800GT. Ale z tego, co wiem to GDDR5 niweluje te 128 bit. Ja bym na twoim miejscu czekał na tego Radeona. Podobno ma kosztować blisko 350 zł

Przykro mi to mówić ale karty w granicach 350zł to taka górna granica low-end’owych modeli i ciężko oczekiwać od nich czegoś szczegulnego.

Pograć w nowe tytuły pograsz, ale na pewno nie w max detalach i w niskiej rozdzielczości a do tego nie potrzebujesz karty ze 256bit szyną.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

A dlaczego przykro? Za 350 zł dostajemy kartę wydajnością podobną do 9800GT wykonaną w technologii 40 nanometrów. Co z tego, że 128 bit jak będzie dość wydajna. Jest to produkt budżetowy, ale na pewno lepiej się opłaca niż HD 4670

DDR5 nie potrzebuje szyny większej niż 128bit by przepustowość pamięci była podobna lub większa od DDR3 256bit.

Też Właśnie Kupiłem KArte Graficzną Nvidia GeForce 9600 GT Gainward . 512 w HD + 256 Bit . ; )) . i Wymagan ejest PCI - Express 2.0 .

i Czy Mi Ona na 100% Zadziała na PCI - Express 1.0 x16 .

Bo moja stara karta . (jeszzce obecna) to Radeon x1050 . Fabrycznie zmodyfikowany . 512 ale słaba . Proszę o ODP ; ))

Ja posiadam GTS 250 który wymaga też PCI-E 2.0, ja posiadam 1.0 i nie mam problemów, 9600GT powinien śmigać.

Problem mogą mieć osoby które zdecydują się na wersje kart bez dodatkowego zasilania które wymagają PCI-e 2.0.

PCI-e 2.0 daje więcej prądu karcie niż PCI-e 1.0.

Więc prawdopodobnie będzie problem ze sprawnym działaniem takiej karty ponieważ może dostawać za mało prądu i będzie działać nieprawidłowo bądź się nie odpali.

Mi Karta Działa Bez Problemowo 100% . Mimo że mam PCI Express 1.0 ; )))

żadnych odjętych precentów w zasobach poprostu Sieczka nie karta Wszystko śmiga na hight Detalah ; )

Będzie śmigała ponieważ ma dodatkowe zasilanie. A różnicy raczej nie zobaczysz w wydajności żadnej pomiędzy PCI-e 1.0 a 2.0 .

Główna różnica to ilość prądu dostarczana przez port PCI-e .

za 300 zł na Allegro kupisz z gwarancją karte 256 bitową szynę 512 DDR3 Nvidia Gainward 9600 i pograsz na hight detalach

bez problemu :slight_smile: