PClinux os 10-Windows xp nie widzi partycji D

Witam ! Mam problem , od mojego nauczyciela w szkole dostałem płyte z Linuxem Edu CD 10 Valis , aktualnie miałem windows xp . Po zainstalowaniu Linux dziala w 100% , ale jednak gdy wchodze w “Mój Komputer” nie ma partycji D … Czy można odzyskać ją , albo czy zostałą zformatowana :confused: Prosze o Pomoc ! : )

Bo pewnie Linux jej nie podmontował. Wejdź w jakiś synaptic, czy co tam masz i zainstaluj Ntfs-3g. powinien wykryć partycje windowsowe.

Ale nawet jej na Windowsie nie widzi :confused:

No to musiałeś kolego coś nie tak kliknąć i sobie ją skasowałeś. Jeśli została tylko sformatowana możliwe, że jakiś program typu recovery odzyska pliki na niej zawarte.

Uruchom linuksa, uruchom konsolę, zaloguj się na konto roota:

su root

i podaj wynik polecenia:

fdisk -l

Jeśli to jest PCLinuxOS to pakiety:

ntfs-config

ntfs-3g

ma zainstalowane w standardzie, jeśli nie - doinstaluj przez Synaptic, bo mogą się przydać.

Zainstaluj pod Windowsem program o nazwie TestDisk, uruchom go (musi działać jako administrator, jeśli korzystasz z konta ograniczonego), wybierz opcję create, wybierz z listy swój dysk i kliknij proceed, wybierz układ partycji typu Intel (wątpię, abyś korzystał z innego), następnie wybierz opcję analyse, pojawi Ci się lista obecnych partycji, wybierz quick search, pojawi Ci się lista sprzed instalacji Linuksa, nic nie rób tylko kliknij enter, jeśli widzisz, że pojawiły się stare partycje na liście, to wybierz opcję write, wyjdź z programu i uruchom ponownie komputer, cały układ partycji sprzed instalacji Linuksa powinien być przywrócony, czyli powineś mieć z powrotem partycję D. Gdyby na liście nic się nie pojawiło, wybierz opcję deeper search (program będzie szukał dokładniej i tym samym dłużej) i jeśli znajdzie stare partycje, to wybierz opcję write.

Pozdrawiam!

arex1995 deczko mało szczegółów by Ci skutecznie pomóc.Jaki miałeś rozkład partycji przed instalacją pclos?To rzecz podstawowa!