Pclinux os - początki z dystrybucją-problemy nowego usera


(wojownik) #1

witam

jestem użytkownikiem Linux Mint od ok 3 miesięcy i jest naprawdę ok dystro - wcześniej siedziałem na Ubuntu ale odstraszyły mnie te nowe panele - na domiar złego zerwą oni ze środowiskiem GNOME .Które po prostu lobię . Mint jest fajny ale ma tą wadę po Ubuntu czyli co cykl wydawniczy format i nowa instalka. Niby można zaktualizować system ale różnie to bywa z tym.

Przeczytałem gdzieś ze PClinux OS jest distrem ciągłym - czyli nie trzeba instalować systemu na nowo .

Czy ten system to tylko KDE czy są też wersje z panelami GNOME ?

Mint/Ubuntu to paczki deb i łatwe i funkcjonalne repozytoria - jak to wygląda w PCLINuX os?

gram w jedna grę Wolf et - czy poradniki np. dotyczące dźwięku będą działały i w tej dystrybucji?

proszę o odpowiedzi i wrażenia użytkowników tego linuxa- czy jest warta uwagi czy denerwująca uciążliwa - proszę o przybliżanie mi tego lina - dziękuje:)


(marcin82) #2

Aktualnie dla wydania 2011 dostępne są wersje KDE4 oraz LXDE. Normalnie występują jeszcze Gnome, Zen-Mini, OpenBox - spectrum jest duże. Tak, jest dystrybucją ciągłą. Jeśli jest konieczna czysta instalacja np. z powodu zbyt dużych zmian w systemie - pojawia się stosowne ogłoszenie na forum: http://www.pclinuxos.com/forum/ .

Format pakietów to *.RPM. Podstawowym menedżerem pakietów jest Synaptic oraz apt-get. Co do Wolfenstein - trzeba po prostu sprawdzić. Dystrybucja jest bezproblemowa, oczywiście mogą wystąpić problemy ze sprzętem wysoce egzotycznym.

Więcej informacji tutaj:

http://pclinuxos.com/

i tutaj:

http://forum.pclinuxos.org.pl/ .

Download:

http://www.pclinuxos.com/?page_id=10

Polecam.


(Kaka') #3

wojownik ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif