PCLOS Live Konqueror-jak zapisać firefox na dysku

Witam jak w temacie. Jestem na stronie mozilli, daje pobierz, i otwiera mi się nowa karta (w przeglądarce) z folderem. Szukałem w katalogu downloads ale nic nie ma.

komenda tar xjv firefox-15.0.1.tar.bz2 też nie działa.

radek8

su root

apt-get update && apt-get -y install firefox firefox-pl

PCLinuxOS używa programu apt jako menedżera pakietów rpm , z których korzysta. Poza tym w menu programów masz program Synaptic. ===== Jeśli jesteś świeżo po instalacji to pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to wykonać pełną aktualizację systemu:

apt-get update && apt-get dist-upgrade

@ Description_1 i marcin’82

Oprócz treści warto zapoznać się również z tytułem, bo po grzyba na Live-CD za każdym razem aktualizować system i instalować Firefoksa jak radek8 chce tylko go ściągnąć?

@ radek8

Trudno poradzić nie mając tej dystrybucji.

Nie wiem co dokładnie chcesz ściągnąć, ale przypuszczam że znajdziesz to w podkatalogach tego adresu: ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/f … es/15.0.1/

Jak już znajdziesz to czego potrzebujesz, to otwórz drugie okno konqueror-a z folderem w którym chcesz zapisać plik i zwyczajnie przeciągnij plik do tego folderu.

Nie wiem czy będzie chciał instalować, dlatego napisałem profilaktycznie:

Może radek8 po prostu nie wie jak instalować oprogramowanie w większości linuksów. Nie ma potrzeby pobierać gotowych binarek ze strony producenta, skoro programy są w repozytorium. Co innego w przypadku Debiana np. Wheezy, gdzie żeby mieć najnowszą przeglądarkę, można skorzystać z binarki mozilli, a potem podpiąć do alternatyw z wyższym priorytetem niż Iceweasel.