PCLOS - nie wykrywa WiFi


(Cichy Ciszej) #1

Tak jak w tytule - mam zainstalowanego PCLOS'a, jednak nie mogę się połączyć z internetem. Wcześniej było to możliwe przez liveCD oraz z zainstalowanego systemu. Jako, że źle przydzieliłem partycje konieczna była reinstalacja. Od tej pory zacząłem się borykać z problemem, a mianowicie po reinstalacji i uruchomieniu programu Network Center nie było opcji Wireless (WiFi). Po dokładnym zbadaniu sprawy okazało się, że linux nie wykrywa mi urządzenia do łączenia się z livebox'em (wpisałem lsusb i nie pokozało mi tego urządzenia - Sagem XG-760N). Natomiast na LiveCD zaistniała podobna sytuacja.


(dragonn) #2

Pokaż wynik

lsusb

i

dmesg | grep zd1211

Poszukaj pakietu który ma w nazwie zd1211.


(marcin82) #3

dragonn

$ rpm -qa | grep zd1211

zd1211-firmware-1.4-1pclos2007

Pakiet zd1211 jest w systemie. Pakiet usb_modeswitch także:

rpm -qa | grep modeswitch

usb_modeswitch-1.1.8-1pclos2011

usb_modeswitch-data-20110619-1pclos2011

Cichy Ciszej Sprawdź takimi samymi poleceniami, czy masz te pakiety w systemie. Instalowałeś wersję full czy mini? Czy pamiętasz jakiego jądra systemu używałeś przed reinstalacją? Jeśli tak, spróbuj zainstalować to poprzednie (obecnego nie usuwaj). Spróbuj też zainstalować najnowsze (2.6.38.8-pclos3.bfs). Czy po instalacji wykonałeś aktualizację systemu?

apt-get update && apt-get dist-upgrade

W Twoim innym poście na ten temat widziałem, że używasz zdaje się środowiska LXDE. Sprawdź opcje w PCManFM => Edycja => Preferencje => Zarządzanie wolumenami. Zajrzyj też tutaj - tematy są stare, prawdopodobnie nieaktualne …

http://www.google.pl/url?sa=t&source=we … 6A&cad=rja

http://forum.pclinuxos.org.pl/viewtopic.php?t=1334 .