pCloud - co o tym myślicie?

Cześć,
Kilka tygodni temu Amazon postanowił znacznie podnieść ceny usługi Cloud Drive (chmura na przechowywanie danych), przez co obecnie ta usługa jest dla mnie nieopłacalna. Szukam desperacko nowego miejsca na moje pliki w znośnej cenie. Wczoraj natrafiłem na ciekawą moim zdaniem ofertę pCloud - 2TB za 250 USD (plan Lifetime - płaci się raz i usługa jest jakby na zawsze, bez dalszych kosztów).
W związku z tym chciałbym zapytać o Wasze opinie na temat tej firmy i świadczonych przez nich usług. Po założeniu darmowego konta (10GB) zauważyłem bardzo dobre prędkości uploadu/downloadu.
Amazon to pewna aczkolwiek droga opcja, natomiast pCloud kusi szybkością i dobrą ceną. Co o tym myślicie?

Też mam na drobne 10GB. Czemu nie po polsku? Upload w granicach 2.3kb/s, czyli prawie 16 minut wrzucam plik 2.3GB.


A internet mam upload 20Mbps.

Moim zdaniem prędkość jest wystarczająca. W Amazonie jest o wiele wolniej. Długo korzystasz z pCloud? Poleciłbyś tę chmurę?

Parę miesięcy. Wolny. Trzeba kombinować. Potrzebny program do uploadu. Na plus, to przynajmniej z Firefoxa mogę się logować.
Download nie przeskoczy 1.5MB.
Brakuje rozszerzeń praktycznych, np dodających do menu pobierania “Pobierz do pCloud”. Tam też powinna być opcja “Sprawdź plik na Virus Total”.
03322

Będzie po polsku, będzie praktyczny, to będę chwalił.

byłbym ostrożny z tymi subskrypcjami lifetime. kiedyś wykupiłem lifetime vpn i po pół roku już go (firmy) nie było :frowning:

Korzystam z darmowego konta do przechowywania ważnych backupów z NAS-a. Jestem zadowolony.

Też mam wątpliwości. Firma chwali się współpracą z takimi firmami jak: Coca-Cola, Nike, Uber, Adidas, Adobe, Instagram, LinkedIn i innymi. Sam już nie wiem - niby to sugeruje, że to poważna instytucja, chociaż może niekoniecznie…

@eimi
Powiedz proszę, jak Ci się wydaje - czy pCloud jest warte uwagi? Co sądzisz o planach lifetime? Warto się w to pakować?