PcStudio dla samsunga avili pod Linuksem

(stanek.94) #1

Witam. Wie ktoś jak zainstalować pcstudio na ubuntu?

Jeżeli nie ma wersji na Linuksa, to pozostaje Ci wine.

(stanek.94) #3

Pod wine właśnie się nie instaluje :frowning:

(dragonn) #4

Takie oprogramowanie na 99% nie ruszy po wine bo wymaga swoich sterowników, a obsługi ich nie ma w wine, i raczej nie będzie bo wtedy wine musiał by mieć dostęp po przez jądro do urządzeń, co wymagało by spięcjalnego modułu coś w stylu vboxdrv, i mogło by drastycznie wpłynąć na stabilność całego systemu. Jedyn sposób na to to virtualbox + np. Win 2000 albo xp. Możesz jeszcze spróbować poszukać jakiś zamieników działających z twoim telefonem.

(stanek.94) #5

I czy po wrzuceniu xp do tego virtualboxa bd mógł na niego zainstaowac pcstudio i normalnie przerzucać pliki na telefon?

(Cedar) #6

System nie wykrywa telefonu jako pamięć USB? Jeśli tak to nie są potrzebne żadne dodatkowe programy aby przerzucić dane na kartę pamięci a stąd już można je za pomocą menu telefonu kopiować/przenosić do pamięci telefonu. PCStudio to bardzo ciężka i totalnie nieużyteczna kobyła, która do kopiowania plików "średnio" się nadaje.

(dragonn) #7

stanek.94 na 99% tak, jedyne co będziesz musiał zrobić to to udostępnić to urządzenie maszynie wirtualnej poprzez filtr usb, u mnie to tak wygląda:

[mlzrzut_ekranu __24052010__ 19350916.png](http://img1.vpx.pl/up/20100524/zrzut_ekranu 24052010 19350916.png)

Na tej liście po podłączeniu będzie twój telefon, tylko nie zapomni zainstalować guest addtions. Tylko nie licz na dużą wydajność.

(stanek.94) #8

witam. odkopię ten temat bo nadal mam problem, a dokładnie taki że u mnie nie ma "urządzenia usb", pozatym wszystko jest- dyskietki, płyty, A guest addtions zainstalowane

(dragonn) #9

Vbox masz od oracle czy ose, jeżeli masz ose to go usuń i zainstaluj od oracle (sun), http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads tu masz do pobrania deby.

(BenderBendingRodriguez) #10

Najlepiej to byś napisał w jaki sposób nie działa Ci pod wine. Często trzeba po prostu zainstalować odpowiednie biblioteki jak .NET 2/3/4 itp.

obejrzyj sobie winetricks:

http://www.kegel.com/wine/winetricks

Ściągnij, nadaj prawa do uruchamiania z pomocą:

chmod +x winetricks

(marcin82) #11

Jakie masz środowisko graficzne? Poszukaj o automatycznym montowaniu urządzeń typu USB. Telefon powinien mieć po podłączeniu kabla możliwość wyboru: tryb telefon bądź transfer plików.

(BenderBendingRodriguez) #12

Odnośnie niewidocznych urządzeń USB pomimo używania wersji Oracle a nie OSE. Upewnij się że jesteś w grupie vboxusers i uruchom ponownie komputer, wylogowanie się i ponowne zalogowanie nie pomoże. Musisz zrestartować.

(stanek.94) #13

Mam wersję ose.

vboxusers nie wiem jak sprawdzić. w urzystkownicy i grupy nie mam takiej grupy

śr graf. gnome

(roobal) #14

To zainstaluj wersję od Oracle jak pisał dragonn , podczas instalacji stworzona zostanie grupa vboxusers i dodaj się do niej poleceniem:

sudo gpasswd -a user vboxusers

za user podstawiasz swoją nazwę użytkownika. Potem ponowne uruchomienie komputera i będziesz miał dostęp do USB w wirtualnej maszynie.

Pozdrawiam!

(stanek.94) #15

o jeny. ale stracę wtedy tego windowsa? i czym te wersje sie różnią???

(roobal) #16

Ustawienia i wirtualne dyski powinny zostać zachowane w $HOME/.VirtualBox/ a jak się boisz to na wszelki wypadek skopiuj sobie ten katalog. Wersje różnią się tym, że OSE to edycja OpenSource z otwartym kodem a wersja Oracle to wersja zamknięta, bardziej rozbudowana - przykładem jest chociażby brak obsługi urządzeń USB w OSE.

Pozdrawiam!

(stanek.94) #17

czyli jak odinstaluję to dysk z win nie powinien sie usunąc?

(roobal) #18

Nie powinien się usunąć, wszystko co masz w /home powinno tam pozostać, rzadko kiedy stamtąd coś znika, jeśli sam ręcznie tego nie usuniesz lub nie sformatujesz partycji :slight_smile:

Pozdrawiam!

(stanek.94) #19

odinstalowałem ten ose ale po sciągnieciu tego od suna w gdebi pojawia sie błąd:

Błąd: W konflikcie z zainstalowanym pakietem "virtualbox-ose"

(roobal) #20

Widocznie nie odinstalowałeś. Wykonaj jeszcze sudo apt-get autoremove i wykonaj jeszcze sudo apt-get -f install.

Pozdrawiam!