Pda to to samo co palmtop?

tak jak w tytule czy m3000 jest PDA?

Zgadza się, m3000 to PDA oparte na Windows Mobile 5.0, procesor TI OMAP 850, 200 Mhz.

Co do Palmtop’ów to możesz znaleźć więcej informacji na ich temat http://pl.wikipedia.org/wiki/Palmtop

Palmptopy są z Windows Mobile i nie koniecznie muszą mieć moduł GSM. PDA zazwyczaj są z Simbianem,choć również są z Windows mobile.A ten konkretny mogel co podałeś Orange SPV M3000 można określić jako Palmfon,ale rzeczywiście to jest PDA.Trochę to jest pogmatfane.

zawsze można nie wkładać SIM i wtedy można używać jako PDA :slight_smile:

a jak sie wlozy sim to juz nie da sie uzywac jako PDA?

Oczywiście, że się da. Poczytaj trochę na temat telefonów z symbianem oraz windowsem, bo widzę że jesteś zielony.

no tak mam zamiar dopiero kupić pierwszego palmtopa jeszcze jedno pytanie czy do 300-350 kupie coś lepszego niż m3000? jakiś inny PDA z lepszym prockiem?;] używany może byc

M3000 jako Palmtop jest bardzo kijowy… słaby procek, długo wszystko robi, nawet jak się go podkręci do 260mhz…

mało ramu (max 25mb wolnego) no i bardziej wymagające aplikacje nie chodzą…

dobry palmtop to np. Dell Axim x50v albo x51v np ten:

http://allegro.pl/item560360701_dell_ax … pe_gg.html

ale x50 / x51 też nie są złe ale nie mają akceleratora 3D :wink:

jako palmtopy są wspaniałe :slight_smile: nie mają jedynie GSM ale skoro to ma być PDA to po co mu GSM? :stuck_out_tongue:

Określ dokładnie co chcesz kupić i do czego to ma być używane , palmtop za 350zł jeżeli będzie z modułem GSM będzie nadawał się jedynie do telefonowania , bez modułu gsm nie wiem do czego może tylko do przeglądania prostych stron internetowych i odbierania poczty.

ale ja chce też wsadzić mu kartę xD da się do tego Dell Axim X51V??

nie, Dell nie ma modułu GSM…

ale m3000 jest mimo wszystko słaby, sam mam akurat na sprzedaż bo mi nie wystarcza (kupuje m5000) lecz za 350zł nic lepszego nie wymyślisz :stuck_out_tongue:

PS. jak chcesz m3000 za 350zł to zagadaj na GG :wink:

m3000 mozna za 270 kupic widzialem jeszcze sie zastanowei