PDF - co zrobić, aby nie można było kopiować tekstu?

Witam wszystkich! !!

Chciałbym napisaną pracę mgr zapisać w formacie pdf ale w taki sposób aby była ona zabezpieczona przed kopiowaniem tekstu i drukowaniem. Byłbym wdzięczny za podpowiedź. Jak do tej pory udało mi się z Worda (za pomocą programu WordToPDF 2.0) zapisać dokument w postaci pdf, ale nie wiem jak ustawić zabezpieczenia… Czy to się zabezpiecza przed konwersją plików, czy już w np. Acrobacie. Z góry dziękuję za odpowiedź - bartheezzzz

Do tego celu służy Acrobat Reader w pełnej wersji edycyjnej. Nie jest to oprogramowanie darmowe, ale dość kosztowne i stosunkowo mało popularne. Używane jest na ogół przez firmy.

XXXXXXXXX

Pozdrawiam


Asterisk :twisted:

Skutecznego sposobu na zablokowanie kopiowania w pdf-ach nie ma.

@ Mareckimt propagujesz piractwo??

W swoim poście

wyraźnie dajesz do zrozumienia że gdybyś mógł przesłałbys autorowi posta pirata :!: :twisted: :twisted: :twisted:

Możesz zablokować dokument w tym samym programie WordToPDF.

Z menu Extras wybierasz -PDF Encryption - zaznaczasz np.: Encryption with 128 Bit. Type of protection dajesz Full.

Przy tworzeniu PDF-a będziesz musiał podać hasło. Teraz aby wydrukować lub skopiować tekst trzeba będzie najpierw podać hasło.

Teraz po otworzeniu takiego dokumentu w Acrobat Reader we właściwościach możesz sprawdzić zabezpieczenia dokumentu:

schowek7ec.th.jpg

Ponieważ też tak to odebrałem, wię stosowne informacje zostałe skasowane.

Jako, że Autor jest nowym Userem - otrzymuje

tylko takie ostrzeżenie.

Na przyszłość - będzie znacznie gorzej :twisted:

Nie pirata, tylko testową wersję. Pełną z ograniczeniem czasowym. Pytającemu nie jest ona zapewne potrzebna “na lata”, tylko do krótkiego użytkowania. Rozpowszechnianie shareware to chyba nie zbrodnia?

Nie w tym rzecz - tylko czemu w takim razie nie podałeś linka do

ściągnięcia tego programu - sytuacja nie byłaby dwuznaczna ??

Z prostej przyczyny: Program dostałem, nie ściągnąłem. Mam go od ponad roku, więc znalezienie linka może stanowić drobny kłopot.

Pozdrawiam

może nie najprościej ale skutecznie :slight_smile:

skopiuj cały text we fleshu i sprawa rozwiązana

można poczytać nie da się skopiować.

NIE MA ZABEZPIECZENIA NA PDF !!

Jeśli jednak upierasz się przy PDF zamień wszystko na 2-kolorowe JPG plik wprawdzie urośnie ale “zabezpieczenie” jest 100%-we

Pozdrawiam

Wydzielono 2 posty tworząc nowy wątek: Czy można zabezpieczyć tekst w Word przed kopiowaniem?

X Studio napisał: skopiuj cały text we fleshu i sprawa rozwiązana

Co to znaczy “we fleshu”?

Pozdrawiam.

Odpowiadasz na post z przed 13 lat :stuck_out_tongue_winking_eye: